EcoHaus – malý papírek na praní, velký skok pro planetu


Novinka EcoHaus je ekologická a šetrná alternativa pracího prášku ve formě papírku, která si aktuálně razí cestu do českých domácností. Prací papírky jsou o 98 % lehčí a skladnější, znamenají tak méně odpadu. Projekt má za sebou fázi testování, aby se jeho autorka a zároveň studentka Petra Doubková mohla pustit do jeho výroby, sbírá podporu na crowdundingovém portálu Hithit.

Petra Doubková je 23letá studentka, která se svým ekologickým pracím prostředkem v papírku vyhrála cenu za nejlepší start-up v soutěži na Technické univerzitě v Liberci (TUL).

foto: EcoHaus

„Nabízíme super lehké a skladné řešení pracího prostředku v elegantním designu, žádné toxické složení, žádné chození do popelnice s plastovými obaly, žádný nepořádek. Ulevíte zádům, pokožce a hlavně přírodě,“ shrnula Petra Doubková na prezentaci finalistů Start-up TUL 2021 výhody ekologického pracího prostředku v papírku EcoHaus.

Lehký, koncentrovaný a 100% rozpustitelný. Papírek s účinným prostředkem se v pračce do 5 vteřin rozpustí na ultra koncentrovaný gel a nezůstanou po něm žádné stopy, jen vyprané prádlo s lehkou vůní čistoty. Jeden papírek vystačí až na 8 kg jakéhokoliv prádla a rozpustí se i při nízkých teplotách.

foto: EcoHaus

Papírky jsou cenově srovnatelné s běžnými pracími prostředky. Ale právě v přepočtu na váhu získáme o 98 % menší spotřebu materiálu při stejném množství vypraného prádla.

Papírek totiž neobsahuje žádný zbytečný výplňový materiál, pouze ekologické a šetrné složení. Nemusíte tak už řešit žádné nevzhledné a velké plastové obaly.

Vize do budoucna však nezůstává pouze u pracího prostředku. „Už nyní máme v hlavě spoustu dalších nápadů. Univerzální čisticí prostředky, aviváž v papírku a další novinky. Nebo třeba míchání nových vůní či bez parfémovou verzi pracího prostředku i pro alergiky,” prozrazuje Petra Doubková své velké plány, které s EcoHaus má.

foto: EcoHaus

V kampani na Hithitu potřebuje projekt EcoHaus vybrat 450 000 Kč, aby mohla započít výroba. Jen tak se prací papírky z Liberce stanou neodmyslitelnou součástí našeho domova. Mimo odměn do domácností či obchodů je možnost prací papírky věnovat potřebným – maminkám v nouzi, seniorům nebo jako poděkování složkám IZS.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí