Dokument The Post Up odhaluje místa, kde se rodí rap


„I‘m blacker then midnight on Broadway and Myrtle,rapuje ve skladbě Mathematics Mos Def. Jak ovšem vypadají ikonická místa, která se objevují v textech amerických hip hoperů, a jaké jsou jejich skutečné příběhy? To všechno odkrývá dokument umělce Jasona Shelowitze aka Jay Shellse The Post Up. Nahlédněte do míst, kde se tvoří pravá americká hip hopová kultura.

Celoživotní milovník hip hopu ve svém půlhodinovém dokumentu bere diváky na tour po sousedství, budovách, zákoutích a ulicích, které již neodmyslitelně patří do hip hopové mapy nejen v New Yorku či Los Angeles, ale napříč Spojenými státy. Prostřednictvím citátů, které vyvěšuje v blízkosti vybraných lokalit, vysvětluje jejich důležitost pro jména jako Snoop Dogg, Warren G, Kendrick Lamar, Jeru The Damaja, GZA, Nas, Mos Def, Kanye West či Joey Bada$$ a Masta Ace. Poslední dva jmenovaní v dokumentu Jay Shellsovi pomáhají věšet své citáty u míst, která jejich tvorbu silně ovlivnila.

Nenechte si tuto originální přehlídku míst úzce spojených s americkým hip hopem ujít. Dokument The Post Up sledujte na Red Bull TV.

foto: Red Bull Content Pool


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí