Discovery Channel věnuje nedělní večer válce na Ukrajině


Televizní stanice Discovery Channel uvede v neděli 27. března speciální večerní programové schéma věnované válce na Ukrajině. Odstartuje jej ve 21:00 premiérou nového dokumentu Zelenskyj: Muž, který se postavil Putinovi. Cílem stanice je vysvětlit pozadí konfliktu a šířit povědomí o tom, jak se situace ve východoevropské zemi zrovna vyvíjí. Nedělní schéma proto sestává z tematicky rozličných a pečlivě připravených dokumentů zaměřených hlavně na strasti ukrajinského národa a jeho boj za svobodu.

Speciální programové vysílání Discovery Channel se skládá ze čtyř pořadů, které bude možné sledovat v neděli 27. března 2022 od večerních 21:00. Zde přinášíme krátké anotace ke každému z nich.

Zelenskyj: Muž, který se postavil Putinovi (Zelenskyy: The Man Who Took On Putin)

Jde o nový půlhodinový profil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Snímek se zaměří na jeho mládí, život před úspěšnou prezidentskou kandidaturou i nynější roli inspirativního lídra a vrchního velitele obrany ve válkou sužované Ukrajině.

Útěk z Irpinu (Escape From Irpin)

Michał Przedlacki je novinář, který před týdnem odcestoval na Ukrajinu. Cílem jeho výpravy bylo podat blízké svědectví o odvaze ukrajinské armády a národního odboje, a zároveň v první linii zachytit krutou a nebezpečnou realitu, kterou na řadové Ukrajince uvalila ruská agrese. Jedním z nejvýraznějších symbolů současné války se stal poničený most u města Irpin, které se nachází nedaleko hlavního města Kyjeva. Právě tento most je jedinou cestou, kterou mohou využívat prchající ženy, děti a senioři, aby unikli hrozícímu nebezpečí ruského bombardování a palby.

Tajemství jedových útoků v Salisbury (The Secrets of the Salisbury Poisonings)

V roce 2018 byli v anglickém městě Salisbury otráveni dvojitý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera Julie. Nový dokument obsahuje výpovědi osob zúčastněných na vyšetřování a přichází i s dosud nezveřejněnými zásadními důkazy. Vypráví tak tragický příběh, který připoutal pozornost celého světa na nevýrazné anglické maloměsto, které se stalo dějištěm světového vražedného spiknutí.

Společně s Ukrajinou (Together With Ukraine)

Stanice uvede i editovaný záznam charitativního koncertu, který proběhl v neděli 20. března v polské Lodži a Discovery jej exkluzivně odvysílala živě. Ve spolupráci s polskou veřejnoprávní televizí TVN se podařilo sjednotit nejznámější polské a ukrajinské umělce s cílem získat co nejvíce finančních prostředků na pomoc válečným uprchlíkům a všem, jejichž životy válka proměnila. Hvězdy polské a ukrajinské hudební scény společně vystoupily na pódiu před davem čítajícím na 12 tisíc lidí. Další miliony diváků koncert sledovaly v televizi nebo online. Discovery Channel vysílala koncert živě na více než 50 trzích střední a východní Evropy, ale i ve Spojených státech amerických. V průběhu večera se podařilo vybrat přes 2 miliony dolarů, přičemž další finanční dary na charitativní konto stále přicházejí. Sama společnost Discovery darovala 500 tisíc dolarů a veškeré výnosy z reklamního prostoru předcházejícího přenosům koncertů v Polsku a Rumunsku.

Foto: Shutterstock


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli