Cyklistický tým Topforex slaví. Matúš Štoček vicemistrem československého šampionátu

Ani extrémní teploty a závod dlouhý téměř 230 kilometrů nezabránily mladým závodníkům české cyklistické stáje Topforex ATT Investments promluvit do závěrečného pořadí společného Mistrovství České a Slovenské republiky. Matúš Štoček se raduje ze stříbrné medaile v kategorii ELITE, Petr Klabouch si dojel pro čtvrté místo v české části závodu. Do TOP 10 se dostal i Karel Camrda, který byl v cíli sedmý.

„Dnešní závod byl nevyzpytatelný a podmínky, za kterých se závodilo, trošku vyrovnaly šance všech účastníků na úspěch. Nesmírně si vážíme výsledků, kterých kluci dosáhli, o to víc, když si uvědomíme, jaká jména ze startovní listiny nechali za sebou a že věkově stále spadají do kategorie U23,“ radoval se po dojezdu Petr Kaltofen, sportovní ředitel Topforex ATT Investments.

Společné Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice dnes vyvrcholilo hromadným závodem kategorie ELITE. Celkem 195 závodníků čekaly extrémní podmínky. Závod byl dlouhý celých 227,5 kilometrů a na Slovensku panovaly již od čtvrtka teploty nad 30 stupňů.

Ihned od startu se do čela dostal slovenský favorit na titul Peter Sagan. Jeho tempu bylo velmi těžké se vyrovnat, a tak se již před půlkou závodu vyprofilovala desetičlenná vedoucí skupina, ve které byli po boku Sagana, Turka, Kukrleho, Petruše, Neumana, Kalojírose a Vacka i Karel Camrda, Matúš Štoček a Petr Klabouch. Ta si postupně vypracovávala před pelotonem několikaminutový náskok, který narostl tři kola před koncem až na 11 minut.

Hlavní skupina vedoucí desítku bezúspěšně stíhala. V posledním kole navíc z uniklé skupiny odpadl Tomáš Kalojíros a souboj o medaile se tak zúžil na 9 cyklistů. Ke konci závodu nastoupila dvojice Turek a Kukrle a její tempo zachytil pouze Sagan s Neumanem. Tři mladíci Topforex ATT Investments bohužel nástup zkušených závodníků nezachytili.

Necelých 13 kilometrů před cílem ujel Peter Sagan svým třem konkurentům a stal se tak mistrem Slovenska. Českou část závodu vyhrál v závěrečném spurtu Michael Kukrle (Elkov – Kasper) před Dominikem Neumanem (Elkov – Kasper) a Danielem Turkem (Felbermayr – Simplon Wels).  Senzační čtvrté místo vybojoval Petr Klabouch, jeho týmový kolega Karel Camrda dojel sedmý a Matúš Štoček devátý, což ale znamenalo titul vicemistra Slovenské republiky.

Topforex ATT Investments již na startu sezony deklaroval, že Mistrovství České republiky je pro tým jedním z nejvyšších cílů a na hromadný závod se poctivě připravoval. „Na extrémní délku závodu jsme mysleli a zařadili jsme do závodního programu etapové a jednorázové závody, které měly kolem 200 km,“ netajil Petr Kaltofen detaily přípravy, kterou lze považovat vzhledem k výsledkům za úspěšnou.

Nadějné závodníky nyní čeká série startů v zahraničí a před českými fanoušky nastoupí až v závodech Českého poháru v půlce července.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli