Crave se v dubnu vrací na pražskou klubovou scénu.


crave si odbyl svou premiéru v loňském září, kdy na třech scénách klubu Fuchs 2 a bike jesus představil originální koncept kombinující live acts a DJs z domácí i zahraniční scény v hravé dramaturgii přesahující obvyklé hranice a žánry s důrazem na silné zastoupení žen a LGBT komunity. crave neklade limity, nenastavuje hranice a v sobotu 22. dubna se vrací se spring edition, na které se poprvé v ČR představí australská hudebnice Memphis LK nebo londýnská djka Kikelomo. Vystoupí také BoLs/sLoB, rakouská rapperka Kitana, litterbin nebo zey.

Jarní edice crave pokračuje v nastavené dramaturgii, kombinující živá vystoupení s dj sety v širokém poli mezi elektronikou a urban music. Headlinerkami dubného crave budou australská hudebnice Memphis LK a londýnská, v Berlíně žijící DJka Kikelomo.

Foto: archivu intepretů a crave

Memphis LK je teprve dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok svou kombinací popových melodií a rave zvuku inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a britským UK garage. Po několika singlech vydala v lednu očekávaném EP Too Much Fun a rámci akce crave se uskuteční její první vystoupení v ČR a jedno z prvních v Evropě vůbec.

Kikelomo je v Londýně narozená, v Berlíně žijící DJka, moderátorka, producentka a kurátorka. Její eklektický zvuk je důsledkem mnoha vlivů, včetně rodného Londýna a nigerijských kořenů. Výsledkem jsou energetické sety, nabité vším od techna, house, garage, bassline, jungle až po elektro a hip hop. A právě tenhle zvuk dostal Kikelomo nejen do Berlínského Berghainu, ale i do Londýnského Boiler room nebo Fusion festival. Nově se stala rezidentkou slavného Rinse FM radia.

O live vystoupení se postará rakouská rapperka Kitana s bosenskými kořeny. ‘Between Balkan folk and Aggro Berlin’ glosuje mladou hudebnici německý festival splash!, kde letos mimo jiné vystoupí. Chytlavé popové refrény doplňují trapové aranže, autotune a texty na dřeň, které odráží Kitaniny životní epizody.

Foto: archivu intepretů a crave

BoLs/sLoB aka Matěj Dvořák je druhým live actem jarního cravu a do bike jesus na svou typicky eklektickou show přizve i hosty, hudebnici Terru a producenta Davida Lindovského, kteří v rámci BoLs/sLoB Portal Discovery live setu odpremiérují společné tracky.
crave také přizve djs z české scény. Své sety představí eklektičtí zey a litterbin, který na prvním crave vystoupil s Miss Petty.

Za crave stojí nový ženský kolektiv, jehož členky ale nejsou na hudební scéně neznámé. Crave tvoří Barbora Šubrtová, která byla dlouholetou dramaturgyní festivalů United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která také působila v United Islands a je bookerkou mladých domácích indie umělců a Eliška Pírková, která působí v Mladí Ladí Jazz. „crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‘club music behavior’. Jelikož hudba je médium, ke kterému máme nejblíže, a kde se zároveň snoubí naše profesní dovednosti, hudební event je přirozené vyústění těchto hledisek. crave je objevování nového, ochutnávání chlebíčků, které chceme servírovat, a které pro nás všechny dohromady vytváří atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.“

Foto: archivu intepretů a crave


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli