Converse iniciativou Renew přispívají k udržitelnosti


Nadčasový design zůstává, materiály se mění. Nová Renew kolekce je vyrobena za použití recyklovaných materiálů a jde vstříc závazku k dosažení nulové uhlíkové stopy a odpadu.

Od roku 2017, kdy vznikla iniciativa Renew, Converse zdokonaluje své výrobní procesy i používané materiály v duchu udržitelnosti. Nejnovější kolekce nese myšlenku, že méně je občas více. Značka přišla s inovativní úpletovou technikou, díky které se oblíbené plátěnky odlehčily a jsou prodyšnější, navíc jejich nazutí je tak snadné, že se nemusíš bát zmeškaného autobusu. Modely jsou vyrobené nejméně z 25 % s použitím recyklovaných materiálů, což jim neubírá na kráse, naopak to podtrhuje myšlenku lepší budoucnosti s nulovou uhlíkovou stopou a odpadem. Nepřehlédnutelné jsou detaily na podrážkách, z nichž 12 % vzniklo z gumového odpadu z běžné výroby.

Converse Crater

Oproti klasickým All Stars byla v kolekci Renew k jejich výrobě použita kráterová pěna, inovativní materiál, který pochází z dílny amerického Nike. Converse si navíc pohrál se stavbou tenisek a vaši oblíbenci jsou nyní lehčí a 35 % tvoří recyklovaný materiál.

All Stars

I další All Stars modely prošly proměnou v souladu s udržitelností. Ikony jsou nyní vyrobené za použití menšího množství materiálu, zdobí je 100% recyklované tkaničky a nechybí ani Converse hvězda.

Chuck 70

Ikonické Chuck 70 dostaly udržitelnější nádech. Svrchní část tvoří prodyšný materiál, který je přibližně z 85% vytvořený za pomoci recyklovaných polyesterových nití. Navíc díky recyklované stélce OrthoLite se v nich budete cítit jako v bačkůrkách.

Ani nadbytečná spotřeba plastu nezůstala bez povšimnutí. Pod rukami našich designérů vznikly All Star Crater Canvas, jejichž svršek je vyroben z recyklovaných PETek. Pro výstřední nadšence milující barvy je to nový letní design Chuck 70. Díky colour-blockingu jsou ideální pro dlouhé teplé noci.

Kolekce Converse Renew je dostupná u vybraných prodejců.

Více o aktuálních kolekcích Converse – http://www.conversecz.com.

foto: Converse


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí