Členové Asociace pomáhají v dobách nejistých. Zapojte se i vy!


Svět v podobě, jak ho známe, se během posledních dnů zbortil jako domeček z karet. Jako jedinou současnou jistotu teď povětšinou vnímáme jen nepřetržitý příval negativních zpráv. Je ale na čase začít zase vidět i pozitivněji. Současná krize způsobená koronavirem totiž vyvolává i obrovskou vlnu solidarity a ukazuje, že naše společnost je plná dobrých duší. Důkazem toho je i facebooková skupina Tržiště v dobách nejistých, kterou založila Asociace společenské odpovědnosti.

Asociace společenské odpovědnosti se tak v nynějších těžkých chvílích snaží zužitkovat svou největší schopnost, kterou je propojování subjektů s jinými vhodnými institucemi. „Rozhodli jsme se využít síly naší platformy k tomu, abychom pomáhali v době, kdy naši zemi i celý svět postihla pandemie způsobená koronavirem. Nechceme jen dodržovat vládní nařízení a čekat. Snažíme se pracovat s tím, že každý z našich členů může pomoci tím, co má a nejlépe umí. Výsledkem je facebookové tržiště,“ říká Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Ta je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDGs) v Česku. Vyzvala tak k podpoře a solidárnosti na 340 svých členů.

 

Tržiště v dobách nejistých je tu pro každého

K facebookové skupině Tržiště v dobách nejistých se může přidat každý jednotlivec či organizace bez jakýchkoliv omezení, a to ať už pomoc shání či nabízí. „Řada organizací teď nuceně omezuje svůj provoz, ale svět běží dál. Tržiště v dobách nejistých je možností, jak nabídnout svou nynější volnou kapacitu potřebným. Stejně tak se samozřejmě mohou zapojit i jednotlivci. O pomoc tu pak naopak mohou požádat například senioři, kteří potřebují vyvenčit psa, přinést nákup, ušít roušku nebo třeba jen potěšit vlídným slovem po telefonu,“ vysvětluje Lucie Mádlová.

Kromě již zmíněného tržiště přináší i řadu zajímavých tipů, jak se v dobách karantény doma zabavit, vzdělávat nebo získat psychologickou podporu od profesionálů. Nechybí samozřejmě ani odkazy na nejrůznější dobročinné sbírky či nespočet užitečných návodů na výrobu roušek. Součástí je také pravidelné informování o aktivitách členských organizací, kterých je opravdu nespočet.

 

Jelikož dobrých zpráv není nikdy (a teď obzvlášť) dost, není na škodu si jich pár hned připomenout. Distribuce zásilek s rouškami bude po celém Česku zdarma díky České poště. Platforma Break fast story ve spolupráci s Jídelnou kuchařek bez domova připravila obědový karanténa – speciál, jehož koupí lidé podporují zaměstnankyně jídelny a přispávají na rozvoz obědů pro seniory v domácí izolaci. Síly pak spojil i sociální podnik Pro-Charitu s Českou spořitelnou: v rámci projektu Šijeme společně šijí roušky zaměstnanci spořitelny nejen pro sebe, ale také pro Charitu Česká republika.

Pro příval dalších dobrých zpráv navštivte na Facebooku Tržiště v dobách nejistých – https://www.facebook.com/groups/2819059161493693/.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli