Čištění pleti: jaké zázraky umí micelární voda?

K čištění pleti nemůžete použít pouze obyčejnou vodu z kohoutku. Je příliš tvrdá a pleť se může loupat, vysychat a nepříjemně napínat. Těmto nepříjemnostem se můžete vyhnout použitím micelární vody. Díky svým blahodárným vlastnostem je ranním i večerním pomocníkem žen po celém světě, které touží po dokonalé pleti. Co to vlastně micelární voda je a jak ji správně používat?

Micelární voda dokáže rozpouštět různé nečistoty a dekorativní kosmetiku bez podráždění, a to i v oblasti očí. Přípravek delikátně čistí pokožku, zatímco složení neobsahuje mýdlo ani alkohol. Micelární voda obvykle nemá zvláštní vůni nebo barvu. Zpočátku se měla používat výhradně pro péči o jemnou pokožku dětí a v léčbě dermatologických onemocnění u kojenců. Výrobci zaznamenali pozitivní vliv micelární vody na pokožku a začali produkt používat i v kosmetickém průmyslu.

Micelární voda obsahuje:

  • vodu
  • glycerin, který pomáhá zvlhčit pokožku a zabránit pocitu mastného filmu na obličeji
  • hexylenglykol, který plní funkci emulgátoru, konzervační látky a antialergenu
  • polyaminopropyl biguanid (PAPB) ničící bakterie, které se hromadí na povrchu kůže
  • panthenol podporující hojení drobných prasklin a ran, obnovuje kožní buňky
  • polysorbáty usnadňují aplikaci přípravku na obličej, tvoří pěnu

Micelární vodu lze použít jak k odlíčení, tak k čištění pleti.

Pokud jste nepouživaly voděodolnou kosmetiku, pak můžete make-up z obličeje rychle odstranit pomocí micelární vody. Pokud na řasy aplikujete voděodolnou řasenku, musíte si nejprve otřít oči speciálním přípravkem na bázi oleje. Teprve poté můžete použít micelární vodu k odstranění zbytků kosmetiky a mastnoty.

Micelární voda se jako čisticí přípravek může používat ráno i večer. Složení odstraňuje většinu nečistot, které zůstaly na povrchu pokožky během noci nebo dne.

Stejně jako i jiné kosmetické přípravky by se i micelární voda měla vybírat podle typu pokožky. Vhodná je pro suchou a normální pleť, maximálně kombinovanou. Ženy s mastným typem pleti by se micelární vodě měly vyhnout (jinak se jim na pokožce vytvoří velmi nepříjemný neviditelný film).

Při nákupu micelární vody vždy věnujte pozornost jejímu popisu a složení. Dávejte přednost  micelární vodě, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Pamatujte si, že rostlinné extrakty ve složení mohou vést ke vzniku alergických reakcí.

foto: La MakeUp

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí