Chcete zažít komfort privátního wellness? Vydejte se do dobříšského cukrovaru


Hledáte dokonalé místo, kde si můžete na víkend odpočinout a přestat se trápit tím, co jste zase zapomněli nebo neudělali? Pokud ano, máme pro vás řešení! Ve městě Dobříš, vzdáleném méně než padesát kilometrů od Prahy, se nachází Royal Wellness & Apartmány Dobříš. Tento moderní wellness komplex v historické budově cukrovaru nabízí všechny potřebné služby pro dokonalý relax a odpočinek.

Prostory, ve kterých se Royal Wellness & Apartmány Dobříš nachází, jsou výjimečné už na první pohled. Historická budova totiž původně sloužila jako cukrovar, a tak se může pyšnit velmi specifickou atmosférou. Ačkoliv wellnessu ani apartmánům modernita rozhodně nechybí, připomínky barvité minulosti areálu najdete na každém rohu. V kombinaci s originálním designem se zde prolíná minulost se současností a nabízí útočiště každému, kdo chce na chvíli uniknout hektičnosti velkoměsta. Z Prahy vás cesta přitom vyjde maximálně na tři čtvrtě hodiny.

Royal Wellness & Apartmány Dobříš jsou v podstatě srdcovým rodinným projektem – stojí za ním sestry Dominika Vařeková a Veronika Jančíková, které si zde plní svůj dlouhodobý sen. To, že celý projekt stojí na nadšení a péči, je patrné jak z vysoké kvality služeb, tak z velmi přátelského přístupu k návštěvníkům, ve kterém se klade důraz hlavně na soukromí, čistotu a udržitelnost.

Znalci zahraničních wellness trendů určitě potvrdí, že Royal Wellness & Apartmány Dobříš může co do kvality služeb mnoho nabídnout. Otevření areálu totiž předcházelo hodně „terénní“ práce. Sestry zakladatelky totiž čerpaly inspiraci a zkušenosti v prestižních světových rezortech. Na webových stránkách www.spadobris.cz vyzývají potenciální návštěvníky k tomu, aby se „nechali rozmazlit“ – což v Dobříši rozhodně není problém.

Wellness dýchající přírodou

Samotné privátní wellness je designově rozděleno na dvě plnohodnotné části, které mají svou specifickou identitu a účel. Bio Wellness zprostředkovává jedinečný zážitek intenzivního spojení s přírodou, čehož dosahuje i kombinací využitých materiálů. Je určeno až pro šest osob, přičemž nabízí hned několik možností odpočinku a relaxace.

Využít tak můžete například vířivku s módem perličkové masáže nebo prostornou finskou saunu z cedrového dřeva. Každý návštěvník ale rozhodně musí vyzkoušet zdejší zážitkovou sprchu, která je vlastně věrnou imitací jeskyně s různými typy tekoucí vody. Je libo horská mlha, tropický déšť nebo prudký vodopád? Nic z toho není problém.

Za zmínku pak určitě stojí i online objednávkový systém s tabletem, přes který si můžete objednat občerstvení a drinky přímo do wellnessu. Pokud tedy nehodláte vyhřátou saunu ještě opouštět, ani nemusíte, protože personál se o vaši objednávku postará. A ani přitom se zaměstnanci nemusíte komunikovat.

Hra světel vytváří okouzlující atmosféru

Druhá část privátního wellness vám pro změnu nabídne okouzlující hru světel. Jde o podstatně komornější instalaci, která je určená maximálně pro dvě osoby, a tudíž nabízí ještě větší standard soukromí. I v Light Wellness je k dispozici vířivka, která má pro změnu nastavený režim hydromasáže.

Skutečným klenotem této části je ale prosklená saunovací kabina, která je vybavena nejen pohodlnými lehátky, ale také hvězdným nebem a výhledem do ohně. Podle preferencí si návštěvník volí mezi dvěma režimy – bio saunou a finskou saunou. A pokud zrovna nemáte náladu na saunu, vždycky si můžete jen tak zameditovat v odpočinkové zóně. Pro maximalizaci zážitku a soukromí opět můžete využít online objednávkový systém.

Jedinečná masáž bez maséra

Poměrně nedávno byl wellness doplněn ještě o samostatný prostor, ve kterém můžete využít takzvané vodní masážní lůžko. Pokud nevíte, co si přesně představit, jde vlastně o takovou masáž bez maséra. Masáž na lůžku trvá zhruba dvacet minut a lze ji určitě doporučit těm, co zažívají intenzivní stavy psychického napětí nebo žijí v konstantním stresu. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení tkání a stimulaci látkové výměny, v důsledku čehož se uvolňuje svalové napětí. Žádaným efektem je úleva od bolesti. Celou „proceduru“ navíc doplňuje aromaterapie, která má taktéž blahodárné účinky nejen na psychiku.

Nebudete chtít odejít

I když se může na první dobrou zdát, že prim hraje hlavně samotné wellness, neopakovatelný zážitek nabízejí i zdejší apartmány. V nabídce jsou prozatím celkem čtyři – z toho jeden rodinný a tři designové. Ubytovací kapacity by se ale měly ještě letos rozšířit. Stávající nabídku doplní dva apartmány s venkovními vířivkami a terasami. Jeden z nich bude mít dokonce vlastní soukromou saunu. Kromě špičkové relaxace a moderního ubytování můžete navíc dopřát i svým chuťovým buňkám, a to v nově zrekonstruovaném bistru La Fabrica, které nabízí jak snídaňové a denní menu, tak stálé speciality i menu à la carte zaměřené na evropskou kuchyni s nádechem Francie.

Pomyslnou třešničkou na dortu tohoto areálu je pak unikátní koncept využívání vody, který je založen na technologii, jež je rodinným know-how. Tato technologie zákazníkovi umožňuje napustit si čistou a voňavou vodu, přičemž systém zároveň brání zbytečnému plýtvání. Celý provoz se tak může pyšnit tím, že je úsporný, ekologický a udržitelný.

Royal Wellness & Apartmány Dobříš nabízí wellness a ubytovací služby, které ocení každý, kdo touží po troše soukromí a odpočinku. Zahraniční inspirace a orientace v nejnovějších trendech je tu prakticky všudypřítomná. S příjemnou dojezdovou vzdáleností od Prahy jde navíc o skvělé místo, kde strávit klidný víkend mimo shon velkoměsta a načerpat energii.

Více informací najdete na www.spadobris.cz.

Foto: Spadobris.cz


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli