Chcete se pořádně bát? 6 filmů, které si pusťte na Halloween


Strašidelná noc plná děsivých kostýmů, koledujících dětí a hrůzostrašných ozdob domů a zahrad, která je výsadou anglicky mluvících zemí, pomalu klepe na dveře. I když u nás nemá tenhle svátek takovou tradici jako Dušičky, začíná být velmi oblíbený. Hlavně nejrůznější halloweenské party. A nejen ty v barech. Chystáte se jednu takovou uspořádat doma? Tak k tomu nezapomeňte pustit tyhle strašidelné filmy, které celou atmosféru dokonale dokreslí.

  • O tom, že dospívání může být horor, se přesvědčíte při zhlédnutí filmu Ať vejde ten pravý. Švédský romantický horor (zní to šíleně, ale je to tak) z roku 2008 ocení hlavně všichni milovníci filmů o upírech. Dvanáctiletý šikanovaný Oskar, který žije na švédském sídlišti, poznává Eli, svou novou záhadnou sousedku. Oskar tráví večery myšlenkami o pomstě všem, kteří ho šikanují. A postupně se dozvídá, že je Eli upírka. V co se tohle přátelství rozvine, uvidíte sami.
  • Chcete něco ostřejšího? A co takhle starý dobrý Texaský masakr motorovou pilou (1974), který je inspirovaný skutečnou událostí, která se stala skupině teenagerů v Texasu? Film, který bojoval v Británii s cenzurou, je tím nejlepším, co si můžete pustit, pokud chcete být opravdu k smrti vyděšení. A kdyby vám to bylo málo, můžete ho porovnat s remakem z roku 2003, který připravil producent Michael Bay (Armagedon, Pearl Harbor).
  • Jestli je vám blízká tvorba Stanleyho Kubricka a Stephena Kinga, pak je pro vás jasnou volbou Osvícení. Nádherné přírodní scenérie, elegantní interiéry hotelu, ale i temná hudba vás naprosto dostanou. A o čem film je? Spisovatel Jack Torrance se chystá napsat nový román a hledá vhodné místo, kde by se mu hezky přemýšlelo. Přijme tak nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu, kde se jeho předchůdce prý zbláznil a zavraždil svou rodinu. Bude mít samota děsivý vliv i na Jacka?
  • Pro všechny sci-fi a mystery maniaky je snímek Nicota z roku 2016. Ale zase tak o ničem film není. Uprostřed rutinní hlídky zahlédne důstojník Daniel Carter zkrvavenou postavu, která volá o pomoc na opuštěné silnici. Snaží se muže zachránit, a tak ho odveze do nedaleké nemocnice. Na recepci ale sedí místo recepční kostra. Šílenství graduje. Carter se snaží dostat všechny přeživší do podzemí nemocnice, aby ukončil zlou noční můru.
  • I ty nejotrlejší diváky ani po padesáti letech, co film vznikl, nic nevyděsí víc než Noc oživlých mrtvol George A. Romera. Černobílý snímek, který vypráví příběh sedmi lidí, kteří hledají útočiště před zombie na opuštěné farmě, je filmem, který započal celou novou éru filmového hororu a stal se jedním z nejlepších filmů všech dob.
  • Možná jste si všimli, že právě běží v kinech film Halloween, remake jednoho z nejlepších hororů a stejnojmenného filmu z roku 1978. Určitě se ale mrkněte i na ten původní. Film vypráví o šestnáctiletém Michaelovi, který o halloweenské noci ubodal svou patnáctiletou sestru Judith. Po tomto incidentu skončí Michael v ústavní léčbě. Po patnácti letech se mu ale podaří v předvečer všech svatých utéct a nikdo neví, co se právě na Halloween stane. Až na jednoho. Jeho psychiatra, který si myslí, že se vrátí na místo činu. Než to ale zjistí zbytek města, bude už pozdě…

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí