České brýle zlepší zrak milionům lidí po celém světě!


Český projekt DOT Glasses vybral na crowdfundingovém serveru Hithit.cz více než 450 000 korun. Peníze od dárců budou použity na výrobu dioptrických brýlí pro lidi z rozvojových zemí.

Velkovýroba

Projekt DOT Glasses se za podpory České rozvojové agentury snaží speciálně navrženými dioptrickými brýlemi zlepšit zrak lidem v zemích třetího světa. Za sebou má už úspěšné testování brýlí v Angole. K zahájení výroby brýlí ve velkém dosud scházely potřebné finance. Ty se nyní povedlo vybrat díky úspěšné kampani na Hithitu.

„Děkujeme všem, kteří se do kampaně na Hithitu zapojili. Vybraná částka nám pomůže posunout se o velký kus dále. Nyní je naším hlavním cílem rozjet do konce roku 2018 velkosériovou výrobu brýlových obrub. V tuto chvíli již máme nasmlouvanou výrobu i domluvenou distribuci napříč cílovými zeměmi. O detailech budeme fanoušky informovat na našich sociálních sítích,“ říká Vojtěch Foukal, člen týmu DOT Glasses.

Nebyli první

Projekt DOT Glasses není první, kdo se o něco podobného pokouší. „Mnozí se o řešení špatného zraku ve světě pokusili už před námi a patří jim za to velký respekt. Nikomu se to ale zatím doopravdy nepodařilo. Dosavadní řešení jsou příliš složitá nebo příliš nákladná, aby se ujala globálně a žádné z nich není dlouhodobě udržitelné… Věříme, že DOT Glasses je řešením,“ říká Philip Staehelin, zakladatel projektu DOT Glasses.

DOT Glasses jsou brýle navržené v jednotném designu a jedné velikosti nastavitelných modulů. Touto inovací došlo razantně ke snížení výrobních nákladů. Za technologií a designem stojí firma MBtech, patřící do technologické skupiny AKKA Technologies.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli