Češi vyvinuli novou appku, která pomůže dodržet novoroční předsevzetí


V Česku odstartovala nová mobilní aplikace Gumpido, která chce pomoci rozhýbat Čechy. Její motto je odměň se pohybem.

Dodržet novoroční předsevzetí, více se hýbat, běhat či chodit vydrží lidem bohužel většinou jen do února. A po posledních covidových letech je dle odborníků potřeba pohybu ještě akutnější. “Řekli jsme si, zkusíme Čechy rozhýbat, ale jak to udělat tak, aby u toho vydrželi?” vzpomíná Anežka Čeřovská. Řešení je napadlo s manželem před pár lety při cestování Severní Amerikou. “Češi, ostatně jako Američané, milují výhody, odměny a slevy – my se to rozhodli spojit,” doplňuje Vojtěch Čeřovský.

Gumpido průběžně načítá nachozené či uběhané kilometry z Apple Health či Google Fit a ty přepočítává na body, za které Češi v aplikaci dostávají exkluzivní odměny od partnerů. Těch je tam nyní již celá řada, Zoot, Notino, GS, Lamax,Wolt, iStyle a další. “Jsme moc rádi, že nás při startu podpořili takto silní partneři, které oslovil náš plán rozhýbat Česko,” říká Vojtěch. Partneři a jejich odměny za pohyb neustále průběžně přibývají, ale již nyní jich jsou k dispozici tisíce.

Po zhruba roce vývoje, který platí Čeřovští ze své kapsy bez pomoci investorů, se tak nyní aplikace Gumpido dostává do obchodů Apple a Google, kde je zdarma ke stažení. Aktuálně podporuje aktivity jako je chůze, běh či jízda na kole. “Nezáleží na tom, jak velký sportovec jste, Gumpido vám počítá i kilometry nachozené při venčení psa nebo při procházce s kočárkem. Pokud jich získáte dostatek, tak je jednoduše vyměníte za odměnu od partnera,” dodává Anežka.

Již nyní mají tvůrci Gumpida v hlavách další funkcionality, které průběžně včetně dalších měřených aktivit přidávají.

O Gumpido:

Gumpido je česká aplikace, která díky odměnám partnerů rozhýbává Čechy. Existuje pro platformy iPhone a Android. Za Gumpido stojí Anežka, Vojtěch Čeřovští a Dan Mališ.

Foto: Gumpido


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli