Birdman opět stane před soudem. Nyní jde o 3,3 milionů dolarů


Cash Money Records a především tedy jeden z jeho zakladatelů Birdman znovu řeší soudní spor. Tentokrát jde o samply, které si nahrávací společnost “vypůjčila” pro skladby You od Lloyda a Lil Wayna a také pro track Certified, za kterým stojí Glasses Malone a Akon. Bohužel pro Cash Money, za podobně propůjčenou hudbu by se také mělo platit a to ne zrovna málo.

A co bylo vlastně ukradeno? Zdá se, že Birdman a jeho parta sázeli na staré pecky, jelikož právě ve skladbě You použili sample z písně True od britské legendy popu osmdesátých let Spandau Ballet. A podle TMZ se částka, kterou si původní tvůrci vyžádali jako nezaplacené poplatky, vyšplhá asi na 3,3 milionů dolarů.

Takto vysoký obnos totiž odpovídá i úspěchu, který hit You před téměř deseti lety měl. Vždyť se také na konci roku 2007 umístil na devátém místě v žebříčku Billboard Hot 100 a byl také zároveň teprve druhým bangerem, který Lil Waynovi zajistil místo v top ten.

foto: Hot97


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě