Bojíte se o svá autorská práva? V Česku vznikla nová appka, která vám je pohlídá


V Česku vzniká řada nových projektů, které neskrývají své mezinárodní ambice. Málokterému se ale podařilo v tak krátkém čase oslovit doslova celý svět, jako je tomu u projektu Mytitle.com. Ten prostřednictvím technologie blockchain nabízí jednoduchou a zcela bezpečnou cestu, jak si lidé a společnosti mohou ochránit své duševní vlastnictví. Nápad vznikl v hlavách podnikatelů Ctirada Hemelíka a Víta Krajíčka. Peníze do projektu investovali miliardáři Petr Němec a Jan Fidler. Mytitle.com aktuálně používají klienti už ve všech státech světa a firma také poprvé zveřejnila čísla o celkovém počtu svých uživatelů.

„Hledali jsme produkt, který uloží digitální informaci neměnitelným způsobem. Nenašli jsme žádný nástroj, který by plně vyhovoval našim potřebám, a tak jsme se pustili do tvorby vlastního nástroje, který by splňoval všechny naše představy a využíval moderní technologie,“ popisují zakladatelé Mytitle.com vznik svého projektu.

Cílem bylo využití technologie blockchain a chráněné napojení cloudového úložiště právě na tuto decentralizovanou síť, tak aby se dalo s jistotou garantovat, že veškerá data uložená prostřednictvím Mytitle.com jsou neměnná, naprosto bezpečná a není možné s nimi bez vědomí vlastníka nijak nakládat.

S týmem vývojářů se nám podařilo vytvořit přesně takový nástroj, který jsme potřebovali pro naše interní použití. Vzhledem k jeho unikátnosti a jedinečnosti jsme se po dalších tisících hodinách vývoje rozhodli tento produkt uvést na trh pod názvem Mytitle.com a nabídnout ho velmi širokým cílovým skupinám,“ vysvětlují Hemelík s Krajíčkem. O unikátnosti svého nápadu a jeho byznysovém potenciálu se podařilo dvojici přesvědčit majitele skupiny SEBRE Petra Němce a Jana Fidlera, která do projektu majetkově vstoupila. SEBRE se majetkově podílí také na dalším startupu Hemelíka s Krajíčkem – a sice na revolučním způsobu distribuce filmů Artinii.

Mytitle.com je projekt, do kterého jsme investovali pro jeho jednoduchost a širokou možnost implementace. Tato vize nás oslovila v prvním okamžiku. Jde o unikátní technologii, která celému světu nabízí možnost potvrdit si vlastnictví digitálního dokumentu ve stanovený čas a místě. Vše trvá jen pár vteřin a možnost použití je neuvěřitelná. Tento snadno použitelný nástroj již využívají tvůrci, kreativci, agentury, advokáti a výrobní firmy po celém světě. Oceňují ho především pro jeho výhody spočívající v decentralizaci, vynikajícím zabezpečení a průkaznosti takto uložených informací,“ říká o Mytitle.com Jan Fidler.

Unikátní nástroj pro širokou veřejnost byl spuštěn v Beta verzi koncem května 2019 a v těchto dnech byl doplněn vysoce profi nástrojem https://business.mytitle.com/ , který je určen a vytvořen přímo pro potřeby podnikatelů a jejich řešení ochrany digitálních dat a potřebu důkazu jeho vlastnictví.

O úspěšnosti celého projektu nejlépe svědčí globální data. Za cca 18 měsíců využili služby Mytitle.com lidé ze všech zemí na světě. Aktuálně má Mytitle.com přes 52 tisíc uživatelů. Nejzastoupenější jsou uživatelé z USA, ČR, UK a JAR.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí