Bára Poláková vydává první živák, stihla ho při přípravách nové desky


Bára Poláková vydá v první polovině příštího roku své už třetí studiové album. Souběžně s nahráváním stihla na tento prosinec připravit unikátní release živých skladeb. Kompilace nese název Něhy a Dydjiny. Nápad na LP vznikl spontánně, Něhy a Dydjiny měly původně existovat pouze jako záznam na YouTube, kde je Bára v podobě one-shot videí zveřejnila. „Záznamy měly tak krásné reakce, že jsme se je rozhodli vydat na vinylu i digitálně.” LP je dostupné v klasické černé barvě, nebo jako limitovaná editace v bílém provedení. Ta je v rámci předobjednávek už téměř vyprodaná.

Release doprovází unikátní koncertní turné Něhy po specifických místech České republiky. To odstartuje v dubnu příštího roku. „Přála jsem si natočit před létem pár písniček a pověsit to na YouTube. Jen tak, abychom natěšili fanoušky na letní koncerty. Myslela jsem, že víc budou rezonovat Dydjiny a úplně mě zaskočilo a dojalo zároveň, jak se lidí dotkly Něhy. Jejich komentáře, dopisy, vzkazy. Proto jsme se rozhodli postavit turné Něhy po různých zajímavých místech u nás.” Konkrétní místa Bára brzy zveřejní na svém webu a sociálních sítích. “Těším se na tu jinou, klidnou polohu, kterou taková místa přinesou. Zároveň ale divočení a tlak velkého zvuku neopouštíme. Během jara vyjde nová deska a potom i klasické turné. Tohle je taková bonusová deska a bonusové turné”.

Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou cen Anděl, získala je za svoje dvě dosud vydaná alba. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a autorkou většiny námětů svých videoklipů. Je stále aktivní i jako herečka, a to hned v několika úspěšných filmech, mezi nimi jsou například Bábovky, Prvok, Šampón, Tečka, Karel, Kvartetonebo Krajina ve stínu. Za poslední dva zmíněné filmy získala nominace na Českého lva. K filmům Bábovky a Mazel a tajemství lesa vytvořila společně s Davidem Hlaváčem titulní písně PoloVina a Voda. Hudba je pro Báru i cestou k otevírání a podpoře celospolečenských témat, která potřebují pozornost nás všech. V písni Domů se spojila s Danem Bártou, skladba byla součástí kampaně Díky pěstounství. Společně s rapperem Katem nahrála titulní skladbu Jediná vteřina pro dokument Víta Klusáka. Snímek byl součástí kampanězaměřující se na nepřiměřenou rychlost jízdy autem. Bára je také dlouhodobým ambasadorem Centra Paraple a Sociální kliniky. Spolupracuje také s mezinárodní organizací Greenpeace.

Kompilace Něhy a Dydjiny vychází u vydavatelství Championship Music.

Text: Ivana Novotná
Foto: Championship Music


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli