Aid Kid se vrací s novou deskou a na prvním singlu sampluje Kanye Westa


Domácí elektronický producent na svém již třetím albu představuje různorodou kolekci klubových i poslechových tracků z posledních několika let. První singl doprovází klip natočený při bourání vlastní výstavy v galerii Nevan Contempo.

“Už to muselo ven”, říká ke své dlouhohrající novince s příznačným názvem Collection jeden z nejpoptávanějších lokálních producentů Aid Kid, vlastním jménem Ondřej Mikula. “Jde o kolekci tracků, co jsem dělal za posledních pár let, když jsem měl na sebe trochu času”, dodává k otázce po původu nové desky.

Talentovaného tvůrce totiž poslední dobou zaměstnávala především spolupráce na releasech ostatních domácích hudebníků (naposled se podílel na debutové desce Olivera Torra), hraní s kapelou Zvíře jménem Podzim i řada dalších, konceptuálně laděných projektů. V rámci jednoho z nich – společné výstavě s vizuální umělkyní Johanou Střížkovou pod názvem Šeptej – vznikl i klip k pilotnímu singlu desky, tracku Four Track Recorder, který Johana režírovala.

Název tracku, který se poprvé objevil ve znělce festivalu Mezipatra 2020, pochází z textu skladby Kanye Westa, jejíž kousek sampluje – kromě něj se v tracku objeví i sotva postřehnutelné úryvky skladeb Radiohead, Gigi D’Agostina a Baby D. Valivý vibe a hutné perkusivní proporce tracku připomenou aktuální klubový sound Jamieho XX stejně jako dřívější analogové rytmy Jamese Holdena. Masivní nájezd skladby v druhé půli ale nenechá nikoho na pochybách o zvučném návratu jednoho z nejvýraznějších domácích klubových tvůrců poslední dekády.

Album vychází na novém labelu Addict Sound, který servíruje pekně vostrej zvuk a za kterým stojí DJ NobodyListen. Pod hlavičkou labelu se zatím objevily releasy od domácích rapových objevů jako je Rohony a yeezuz2020 i od slovenského beatmakera Jimmyho Pé.

foto: Addict Sound


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí