Adidas se znovu spojil s Prada. Společně myslí na udržitelnou budoucnost


Společnosti adidas a Prada se vracejí, aby představily novou kapitolu své pokračující spolupráce – spojují odborné řemeslné zpracování značky Prada s inovacemi sportovního oblečení značky adidas. Obě značky dnes sledují společné závazky v oblasti zásadních cílů udržitelnosti a zároveň oslavují dvě nadčasové ikony: boty adidas Originals Forum a látku Re-Nylon značky Prada.

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon představuje nové pojetí luxusního sportovního oblečení z hlediska udržitelnosti a zároveň demonstruje závazek tohoto partnerství k inovacím. Poprvé v historii spolupráce zahrnuje tato kolekce konfekci, doplňky a tašky a také vylepšené siluety bot adidas Forum High a Low. Každý model byl vyroben v Itálii firmou Prada a skládá se z nekonečně recyklovatelné tkaniny Re-Nylon, která je pro tuto značku charakteristická.

Tkanina Prada Re-Nylon, která byla poprvé uvedena na trh v roce 2019, je průkopnická textilie vytvořená recyklací plastového odpadu sesbíraného z oceánů a odpadu z textilních vláken – lze ji čistit a recyklovat donekonečna, a to bez ztráty kvality. Prada Re-Nylon je základním odrazem ekologicky uvědomělé ideologie Prady a jejího závazku k udržitelným postupům – je vetkána do samotného vlákna její charakteristické tkaniny. Kolekce adidas for Prada podtrhuje přelomovou událost: přechod celé výroby značky Prada z panenského nylonu na Re-Nylon, kterého bude dosaženo do konce roku 2021.

Společnosti adidas a Prada se také chystají oslavit inovativního ducha své nejnovější kolekce jedinečným digitálním prostředím, který zásadním způsobem spojí značky a jejich fanoušky. Ti budou vyzváni, aby se zapojili do tzv. metaversa společně se značkami adidas a Prada prostřednictvím společné tvorby na bázi open-source.

Kolekce adidas for Prada Re-Nylon bude celosvětově uvedena 13. ledna 2022 a bude dostupná v aplikaci adidas CONFIRMED a na adidas.com/prada.

Foto: Adidas

Obuv

V kolekci adidas for Prada Re-Nylon, která vychází z archivů značky adidas a následně je přetváří, vidíme, jak Prada mění legendární siluetu adidas Originals Forum.

Siluety adidas Originals Forum High a Low, které představují rovnováhu mezi luxusním řemeslným zpracováním a sportovní dokonalostí, povyšuje průkopnická textilie Re-Nylon značky Prada. Funkční a estetická identita adidas Originals Forum je pak hravě přetvořena pomocí odnímatelných minipouzder Prada s charakteristickým smaltovaným trojúhelníkem této značky. Nová koncepce bot adidas Originals Forum, které jsou zároveň elegantní a provokativní, má také luxusní kožené detaily ve tvaru tří pruhů a překryvy na přední části chodidla, které zdůrazňují světově proslulé zkušenosti značky Prada se zpracováním kůže. Tenisky adidas for Prada Re-Nylon Forum High a Low jsou k dispozici v jednobarevných černých a bílých barevných provedeních a prodávají se v prémiových krabicích s vaky, na kterých jsou jasně rozpoznatelná loga obou značek.

Foto: Adidas

Konfekce a doplňky

V nabídce konfekce a doplňků se Prada zaměřuje na své vlastní modely a přepracovává je s ikonickou značkou adidas v provedení z textilie Re-Nylon. Kolekce zahrnuje teplákovou bundu adidas for Prada Re-Nylon, tepláky adidas for Prada Re-Nylon, svetr adidas for Prada Re-Nylon, bundu adidas for Prada Re-Nylon s kapucí a klobouk adidas for Prada Re-Nylon. Každý model je elegantní, inovativní a rafinovaný a je k dispozici ve dvou barevných variantách – černé s bílými pruhy a bílé s černými pruhy – s klasickým smaltovaným trojúhelníkovým logem Prada.

Foto: Adidas

Tašky

Kolekce adidas for Prada, která autenticky odráží designový jazyk značky Prada a zároveň spojuje DNA obou značek, obsahuje také sadu šesti profesionálně zpracovaných tašek. Tři větší tašky, které jsou nadčasovým vyjádřením firemních prvků značek adidas a Prada, zahrnují cestovní tašku adidas for Prada Re-Nylon, batoh adidas for Prada Re-Nylon a nákupní tašku adidas for Prada Re-Nylon. V nabídce menších tašek, které kombinují jedinečný luxus s funkční dokonalostí, najdete bandalír adidas for Prada Re-Nylon Bandoleer, mikinu s kapucí adidas for Prada Re-Nylon BP a ledvinku adidas for Prada Re-Nylon. Každý model ožívá díky spojení dvou nadčasových emblémů: charakteristických detailů tří pruhů adidas a kovového trojúhelníkového loga Prada.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí