Zvyšující se objem dat klade nároky na dokonalejší řešení. Datová centra čeká revoluce


Společnost Huawei se během svého on-line eventu „All-Flash Data Center Solution Launch“, který proběhl na sklonku dubna, zaměřila na přechod na All-Flash datová centra a představení svých řešení. Na konkrétních příkladech firem využívajících Huawei All-Flash Data Center napříč odvětvími, jako jsou finanční sektor, státní orgány či průmysl, demonstrovali účastníci pozitivní přínosy pro fungovaní nejen podnikatelských subjektů. Součástí byla rovněž premiéra „Huawei Intelligent Data Infrastructure Experience Center“ – řešení společnosti Huawei pro budoucnost datové infrastruktury.

Johan Westin, technologický ředitel Huawei, pro Cloud & AI, Nordic region, se ve své prezentaci „Přechod na All-Flash datová centra“ zaměřil na čtyři největší výzvy spojené s datovými centry a tři hlavní výhody řešení pro All-Flash datová centra. Kvůli exponenciálnímu růstu objemu dat, jejich rozmanitosti a stále rostoucí důležitosti čelí dodavatelé datových center čtyřem velkým výzvám. První je spojena s digitální transformací firem, kterou provází přesuny velkého množství off-line služeb do on-line prostředí a rozvoj nových inovativních služeb a řešení. Druhou výzvou je rostoucí poptávka. Intenzivnější využívání datových center má za následek vyšší spořebu elektrické energie, tedy i nákladů a uhlíkových emisí. Třetím rizikem je zajištění bezpečnosti a dostupnosti dat a služeb. V důsledku jejich ztráty či narušení zaznamenává každoročně řada firem finanční ztráty a musí se potýkat i se sociálními dopady, což dle odhadů vede k průměrnému poklesu výnosů o 8 % ročně. Posledním úkolem je zajištění opovídající efektivity provozu a údržby (Operation&Maintenance – O&M), což je klíčové pro vývoj datových center.

K překonání těchto výzev má sloužit nejnovější řešení Huawei pro „All-Flash datová centra“. Jeho hlavní konkurenční výhody zahrnují kompletní aktualizaci pro více typů dat a servisních scénářů, kompletní rekonstrukci IP sítí datových center a inteligentní O&M pro celé datové centrum po dobu jeho provozu. Díky tomuto vícevrstvému řešení lze zajistit zelenější datové centrum s vyšší účinností a dostupností, inteligentnější O&M s nižšími pořizovacími a provozními náklady a bez kapacitních síťových omezení.

All-Flash řešení Huawei OceanStor Dorado tak zajišťuje optimální služby pro nejrůznější odvětví, včetně finančního sektoru, státních institucí, ISP, průmyslu a energetiky.

Peng Li, ředitel Huawei pro Cloud a AI pro region CEE&Nordics, upozornil: „Naše úspěchy v Evropě jsou možné jen díky našim zákazníkům a více než 1 800 partnerům, se kterými spolupracujeme již déle než 10 let. I nadále je společnost Huawei odhodlána podporovat rozvoj místního ICT sektoru, rozšiřovat možnosti digitální transformace pro firmy a přinášet pokročilé technolgie včetně řešení pro All-Flash datová centra.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí