Zemřel zpěvák The Prodigy Keith Flint

Keith Flint

Keith Charles Flint byl britský zpěvák, tanečník a člen elektronické hudební skupiny The Prodigy. Byl nalezen mrtvý v pondělí ráno ve svém domě v Essexu. Bylo mu 49 let. Příčina smrti se vyšetřuje.

Historie jeho tvorby

V začátcích The Prodigy působil jako tanečník, dokud se nerozhodl pro úplnou změnu image. Dlouhé vlasy si dal zkrátit a začal nosit jedinečný účes ve tvaru dvou punkových „kohoutů“, přičemž střed jeho hlavy zůstal vyholený. Skladba Firestarter, ke které sám napsal text, se stala ikonou a tváří The Prodigy.

Jeho první sólový projekt se nazýval Flint. Byla to skupina se čtyřmi členy: Keith jako zpěvák, Jim Davies jako kytarista a Kieron Pepper s Tony Howlettem jako hráči na bicí. První (limitovaný) singl byl Asteroids, avšak první oficiální singl nesl název Aim 4, který byl vydaný v červenci 2003. Videoklip k singlu režíroval Jonas Åckerlund, který dělal i klip ke skladbě Smack My Bitch Up od The Prodigy. Později se skupina kvůli neúspěchu rozhodla skončit, ale zanechala po sobě nevydané album Device #1 s deseti skladbami.

Později měl Keith sólový projekt pod názvem Clever Brains Fryin. První vystoupení měli v červenci 2004 na festivalu Global Gathering. Od vydaní alba Their law (The Prodigy) a následném turné Prodigy CBF nevystupovali.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí