Záznam živých nahrávek projektu Live Ben Cristovao vychází na Spotify


Ben Cristovao

Ben Cristovao v novém projektu Live Ben představuje čtyři songy, v nichž dosud známou elektronickou podobu písní vystřídaly klasické nástroje. Na podobě aranží se společně s kapelou a Benem podílel i uznávaný skladatel a hudebník Jan P. Muchow. Na dálku konzultovali finální podobu skladeb také s Benovým kanadským producentem Osamou Verse-Atile z The Glwosticks. Nyní skladby míří do digitální distribuce.

Jiný rozměr

V projektu Live Ben, který vznikl za podpory Red Bullu, Ben oživuje čtyři své známé skladby Nahá, Nohy, Instagram a Postel a předkládá jednu zdařilou cover verzi songu zpěváka Sama Sparro Black and Gold. Songy Instagram a Postel spojil do jedné skladby rockovým přechodem, který vymyslela Benova kapela. Skutečné kytary, baskytara, bicí, klávesy a gramofony jim dodávají pořádný kus rockového zvuku, po němž Ben ve své hudbě dlouho toužil.

Ke všem skladbám byly pořízeny živé záznamy, v nichž poprvé vystupují všichni členové Benovy kapely, s níž tvoří a hraje dva roky, a spolupráci pochvaluje:

Kluci z kapely přistupují k hraní aktivně a stále přichází s nápady, jak staré i nové písně oživit. Na velkých koncertech, které teď hrajeme, nejde přijet jen s elektronickými podklady. Kapela dává mému živému hraní úplně jiný rozměr.

Stream

Živé nahrávky Ben představil ve video podobě na konci dubna a nyní vycházejí na Spotify a dalších streamovacích službách. Pokud jste ještě nestihli videa zhlédnout, máte stále možnost na Redbull.cz/liveben.

Nové aranže skladeb si můžete naživo poslechnout už teď na jaře, pokud zavítáte na některý z Majálesů, na nichž Ben s kapelou vystoupí. Projekt Live Ben v digitální distribuci naleznete zde.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě