Světová zdravotnická organizace zařadila hráčství na seznam nemocí


Videohry

Světová zdravotnická organizace (WHO) je agentura, která spadá přímo pod OSN. Jejím úkolem je stanovovat normy ve světovém zdraví a informovat nejen veřejnost, ale i odborníky. Právě tato organizace v podstatě řídí seznam aktuálně známých nemocí, ať už fyzického nebo třeba psychického rázu.

Tento měsíc agentura oficiálně zařadila na seznam nemocí závislost ke hraní videoher. Poprvé byl tento krok zméněn sice už v loňském roce, na oficiálním seznamu se ale termín objevil až nyní.

Závislost na hraní počítačových her je zařazena do kategorie poruch způsobených užíváním návykových látek nebo návykovým chováním. Dále sem patří například závislost na alkoholismu nebo na hazardních hrách.

Jak se závislost projevuje?

Samozřejmě se nejedná o jakékoliv hraní her. Definice závislosti v tomto případě zahrnuje tři hlavní body:

  1. Nad dobou strávenou hraním nemá člověk kontrolu. Není schopen se odtrhnout.
  2. Hry mají přednost před běžnými životními činnostmi nebo povinnostmi.
  3. Objevují se další negativní důsledky samotného hraní; rodinné, sociální nebo pracovní problémy.

Na závěr bychom jen rádi poznamenali, že závislost na videohrách určitě nelze brát na lehkou váhu. Pokud byste sami cítili, že máte problém nebo někoho takového znali, určitě vyhledejte pomoc odborníka!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě