Zajímavosti ze světa filmu: Klub rváčů


Další díl seriálu Zajímavosti ze světa filmu bude patřit další kultovce, a to filmu s názvem Klub rváčů. Snímek se natočil v roce 1999 a režíroval ho David Fincher, sklidil veliký úspěch. Lidi milují hlavně herecké obsazení – Edwarda Nortona, Brada Pitta a Helenu Bonham Carter. Pokud jste film ještě neviděli, tak není důvod na nic čekat, bezesporu patří opět mezi perly kinematografie.

Chudák kaskadér

Scéna, kdy Jack, kterého ztvárnil Edward Norton, padá ze schodů po bitce s Tylerem, kterého ztvárnil Brad Pitt, byla samozřejmě natáčena s kaskadérem. Problém byl, že režisér nebyl úplně spokojen s natočením scény, takže scéna padání ze schodů byla točena asi jedenáctkrát. Nakonec se však režisér rozhodl, že první záběr vypadal přece jen nejlépe.

Kámoši jen při natáčení

Dva hlavní představitelé celého filmu Edward Norton a Brad Pitt se mimo natáčení skoro vůbec nebavili. Sám Edward později přiznal, že Brada extra nemusí.

Zub

Určitě jste si ve filmu všimli uštípnutého zubu Brada Pitta. Zub si Brad uštípnul během natáčení, ale rozhodl se, že si ho spraví až po natáčení, protože se to podle něj hodilo k jeho charakteru.

Tréninky

Oba hlavní herci navštěvovali před natáčením kurzy bojových umění, a to převážně boxu a taekwonda. Trénovali i několik hodin denně.

Otřesení rodiče

Brad Pitt své rodiče dlouho přemlouval, aby se na film vůbec nedívali, a to kvůli násilným scénám. Nakonec se na snímek ale přece jen podívali a Bradova máma pak prý řekla, že rozhodnutí skutečně lituje.

Realita bolí

Scéna, kdy Brad Pitt řekne Edwardu Nortonovi, aby ho udeřil, jak nejvíce jen dokáže, je reálná. Norton dostal instrukce od režiséra, aby Pitta skutečně udeřil kvůli autentičnosti, takže Brad bolest skutečně nepředstírá.

Russell místo Brada

Roli, kterou obstaral Brad Pitt, měl původně hrát Russell Crowe a roli Jacka měl ztvárnit Matt Damon. Ovšem když pak přišel na konkurz Edward Norton, bylo hned jasné, že roli získá on.

Více než ztotožnění

Brad Pitt se se svou rolí chtěl doopravdy hodně ztotožnit. Jeho přívěs, který využíval během natáčení, byl proto plný porna všeho druhu.

Nahraný sex

Moment, kdy si v domě užívají sex Brad Pitt a Helena Bonham Carter, není vidět, diváci slyší jen zvuky. Ty herci nahrávali více než tři dny, aby byl režisér spokojený.

Dieta

Edward Norton se rok před natáčením filmu objevil ve filmu Kult hákového kříže, kde si zahrál nabušeného neonacistu. Do Klubu rváčů však musel zhubnout více než patnáct kilo za velmi krátkou dobu. Zvládnul to a dokonce sám řekl, že by si klidně troufl shodit i přes dvacet kilo.

Útok

Při natáčení jednoho kameramana trefila flaška od piva, kterou po něm hodil obyvatel jednoho z domů, u kterého se natáčelo. Muži, který kameramana napadl, prý vadil otřesný hluk, který všichni účastníci natáčení dělali. Agresor byl na místě zatčen a odvezen na policejní stanici.

Nešlo to zadržet

Ve scéně, kdy jeden ze členů Klubu rváčů napadne muže stříkací hadicí, si můžete všimnout, že se obraz na malou chvíli lehce zatřese. Kameraman to totiž nevydržel a vybouchnul smíchy.

O jakém filmu máme napsat příště? Napište nám to do komentářů na Facebooku pod tímto článkem.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO