Začíná největší český festival elektronické hudby a audiovizuálního umění Lunchmeat


Již od čtvrtka bude podzemí Veletržního paláce Národní galerie v Praze patřit hlavnímu programu devátého ročníku Lunchmeat Festivalu. Během tří nocí představí návštěvníkům nejen některé z nejzajímavějších producentů a DJů současné elektronické hudby, ale také přední světové vizuální umělce a světelné designéry.

Publikum se tak může těšit na komplexní, pestrý a velmi intenzivní audiovizuální zážitek. Festival se v posledních letech rozrostl a získal si uznání zahraničních médií i diváků, kteří tvoří takřka třetinu návštěvníkú. I proto se organizátoři rozhodli zařadit letos do programu vedle rekordního množství zahraničních umělců také dosud největší počet zástupců lokální scény.

„Jsme rádi, že festival funguje oběma směry,“ říká programový ředitel Jakub Pešek a pokračuje:

Do Prahy se snažíme přivážet to nejzajímavější a nejaktuálnější, co se v Evropě i zbytku světa na poli elektronické hudby děje. Zároveň nás těší, že můžeme mezinárodnímu publiku představit naše nejoblíbenější domácí tvůrce.

Festival, jehož součástí bude také bohatý doprovodný program, se koná od 4. do 6. října. Vidíme se tam?

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě