Vzájemné setkávání seniorů a dětí s postižením pokračuje pandemii navzdory. Přesunula se do online prostředí


Ač každý sám, přece jsme spolu! To je motto mezigeneračního integračního projektu seniorů z Nadačního fondu Agora 7 a dětí s kombinovaným postižením z organizace Smiling Crocodile pod názvem #krokodylivpristavu, který i v těchto nelehkých dobách stále pokračuje, jen se přesunul do virtuálního prostředí.

Projekt pravidelného setkávání se a společných aktivit je realizován oběma organizacemi již třetím rokem. Děti i senioři si toto neobyčejné spojení užívají a pozitivní výsledky vzájemné integrace jsou znatelné na obou stranách. Kromě společného vaření také sází bylinky na zahradě, tvoří různé dekorace nebo sportují. Pro zpečetění svého přátelství již nafotili společný kalendář a zasadili na zahrádce Botanicula na Praze 7 velkou růži přátelství.

“Ani covid nemůže naše přátelství zastavit.”, říká ředitelka organizace Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová. “Naše aktivity v rámci projektu #krokodylivpristavu realizujeme s úspěchem dál, jen jsme je přesunuli dočasně do online světa. I tato forma našim malým krokodýlkům pomáhá a nabíjí je energií a chutí tvořit nové věci. Vědí, že z každého jejich výtvoru budou mít senioři velikou radost, přestože se nesetkají osobně“.

„Je krásné vidět, jak si postižené děti a senioři mezi sebou sdílí vzkazy, obrázky, vaří podle nových receptů. Na sociálních sítích proběhla již “dýňová výzva” plná podzimních dobrot a dekorací a teď nás čeká pro změnu “výzva vánoční”. Senioři jsou nadšené i z předčítání pohádek pro děti na dálku nebo společného online zpívání.” komentuje projekt fundaiserka Nadačního fondu Agora 7, Nikola Bitalová.

Jak senioři, tak děti s postižením, jsou v koronavirové době rizikovými skupinami a svými aktivitami si pomáhají toto období překonat. „Společná on-line setkání blahodárně působí nejen proti jejich samotě a izolaci. Nová zkušenost s interaktivním kreativním on-line programem je i skvělou příležitostí pro lepší adaptaci seniorů na nové technologie.“ dodává Marie Lebedová, vedoucí Přístavu 7.

Smiling Crocodile je nezisková organizace, která dlouhodobě poskytuje vzdělání, terapie a integrační projekty dětem s těžkým kombinovaným postižením v Čechách i v rozvojových zemích. V Praze provozuje pro tyto děti mateřskou a základní školu a výhledově se chystá rozšířit své služby i o dětskou paliativní péči.

Agora 7 je nadační fond, který podporuje různorodé projekty zaměřené především na kvalitní život v seniorském věku. Aktivně spolupracuje s místními komunitami na Praze 7 jako je Charita Holešovice, Armáda spásy a Pečovatelské centrum Prahy 7. Největším našim projektem je vzdělávací a kulturní centrum Přístav 7, který je určený pro aktivní seniory nejen z Prahy 7 a právě mezi seniory z tohoto centra a dětmi ze Smiling Crocodile probíhá dlouholetý projekt #krokodylivpristavu. Nadační fond Agora 7 založila v roce 2016 developerská společnost Daramis a již několikátým rokem podporuje její provoz.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí