V Šanghaji otevírají první podzemní hotel na světě

V Šanghaji se otevírá první podzemní hotel na světě. Nachází se pouhých dvacet kilometrů od centra Šanghaje. Tento luxusní resort byl postaven v prostorách bývalého lomu o hloubce 300 metrů. Hotel má celkem osmnáct pater, ze kterých se šestnáct nachází pod zemí. Dvě spodní patra jsou dokonce pod vodou. Právě podvodní část zahrnuje také vodní sportoviště, bazén a luxusní restauraci.

Konstrukce hotelu je typická zakřivenými balkóny, které přesně kopírují tvar lomu. Nechybí ani estetická zeleň, která skvěle doplňuje okolní krajinu. Za návrhem hotelového resortu stojí britská architektonická společnost Atkins. Návrh hotelu klade velký důraz na udržitelnost zdrojů.

V budoucnu by tady měl být provozován třeba také bungee jumping nebo horezelectví, na které je tady ideální prostředí. V hotelu InterContinental Shanghai Wonderland se můžete ubytovat už od 20. listopadu. Cena za noc začíná zhruba na 10 000 korun, a to není tak moc.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě