V Japonsku už se prodává inteligentní robot Kirobo Mini


Okouzlující robot Kirobo Mini se teď dá koupit ve všech salonech Toyoty v Japonsku. Bezmála dvaceticentimetrový přítel s umělou inteligencí a schopností přirozeně konverzovat je zmenšenou verzí Kiroba, prvního robota, který vedl přátelský rozhovor s člověkem ve vesmíru.

Kirobo Mini se už od svého prvního uvedení do provozu učí od svého majitele, pozoruje okolí, zapamatovává si společně strávené okamžiky. Díky tomu se rozhovory s ním stávají stále zajímavější a stále lépe ladí se zájmy majitele a jeho každodenním životem.Kirobo otáčí hlavu směrem k člověku, s nímž hovoří, a během rozhovoru vykonává pohyby hlavou i rukama charakteristické pro japonskou kulturu. Je schopen zapamatovat si společné zážitky a umí žertovat. Robot se také může vzdáleně spojit s multimediálním systémem a navigací některých modelů Toyoty, ale i se systémem inteligentního domu Toyoty, a v rozhovoru umí uplatnit informace, které získá tímto způsobem. Díky kompaktním rozměrům a obalu můžete vzít robota všude s sebou. V sedící poloze měří pouhých 10 cm.

Od května 2017 bylo možné koupit Kiroba v předprodeji v Tokiu a v prefektuře Aiči, kde se nachází hlavní sídlo Toyoty. Nyní byl spuštěn běžný prodej ve všech japonských salonech Toyoty. Robot stojí 39 800 jenů, necelých 8 000 Kč, obal se židličkou pak vyjde na 5 950 jenů, zhruba 1 200 Kč.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli