Užijte si běhání i v extrémním horku. Tady jsou 4 zásady, jak na to


běh

Letošní léto má opět intenzivní nástup. Už během června jsme zažili pár tropických dnů a nocí. Pokud milujete běh a nehodláte se ho vzdát ani v horkých letních dnech, řiďte se radami, které vám tuhle sportovní aktivitu zpříjemní i v extrémních vedrech. Dopřejte svému tělu tu nejlepší péči a užijte si běhání kdykoliv a kdekoliv.

Pijte celý den

Naprostým základem je dokonalá hydratace organismu. Nečekejte ale s požitím tekutin na čas před výkonem.

„S pitím ideálně vlažné vody s citrónem začněte hned ráno. Při vysokých teplotách byste se měli dostat na tři litry za den,“ říká česká triatlonistka Petra Kuříková, která je zvyklá závodit i v těch největších vedrech.

Doplňujte energii

Tělo se v horkém počasí snadno vyčerpá. Obzvláště při delších trasách ztrácí minerály, stopové prvky a rychleji mu dochází energie. Abyste měli na výkon dost energie, dejte si před jeho začátkem powerdrink Edgar, který se skládá ze čtyř druhů sacharidů, které se uvolňují postupně během výkonu.

Díky tomu dodává energii postupně a rovnoměrně několik hodin, i když neobsahuje kofein, barviva ani sladidla a díky tomu nezatěžuje žaludek. Navíc pomáhá tělu s hubnutím.

Jak sacharidy v Edgaru dodávají energii?

  1. Okamžitý přísun energie zajistí glukóza a sacharóza.
  2. Později dodává sílu maltodextrin, který uvolňuje glukózu postupně.
  3. Výkon udržuje a optimalizuje palatinóza s nízkým glykemickým indexem.

Powerdrink Edgar dodává energii rovnoměrně během celého výkonu.

Cena: 1500g za 990 korun / 600g za 490 korun

Obujte se do toho

Výběr bot nepodceňujte za žádného počasí. V horku budete rádi za každou vychytávku, která vás bude udržovat v komfortním stavu. Takovým typem bot je například novinka On Cloudstratus, která má dvojitou vrstvu patentovaného tlumení CloudTec.

„Díky tomu se hodí pro náročné běžce, kteří rádi běhají dlouhé tréninky. Obláčky v tlumení se totiž aktivují postupně během pohybu, a tak se dokáží přizpůsobit běžcově kroku a zajistí tak dynamičtější odraz a více tlumení,“ říká Petra Kuříková, která je ambasadarkou švýcarské značky On. Model Cloudstratus, stojí 4790 korun.

Oblékněte se chytře

Materiál běžeckého oblečení hraje v tomto případě prim. „Na delší trasy dejte přednost funkčním legínám v délce lehce nad nebo pod kolena, spíše než kraťáskům. Nedřou se vám stehna a výhodou mohou být i výraznější reflexní prvky, které zajistí nepřehlédnutelnost i při nočním běhu. Vršek volte opět z lehkého funkčního materiálu,“ dodává Petra. Funkční legíny s reflexní páskou seženete u On za 3190 korun a funkční tílko z ultralehkého materiálu za 1790 korun.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí