Umělá inteligence, která se sama naučila chodit? To je projekt DeepMind


Děsíte se obrovského technologického pokroku, kterým jsou všichni lidé na světě ovlivňováni? Řadíte se mezi dav skeptiků, kteří si myslí, že nás vyhubí námi vytvořené stroje podobně, jako tomu bylo ve filmu Terminátor? V tom případě vás bude zajímat nedávný průlom, který se odehrál v oblasti umělé inteligence. Za několik posledních let prováděla společnost Google nespočet experimentů s umělou inteligencí v projektu nazvaném DeepMind. Nyní se tato dlouholetá práce konečně zúročuje, jelikož na povrch vyplouvají pozoruhodné výsledky.

Tým, který na projektu pracoval vytvořil celkem tři modely. První znázorňuje pouze dvě nohy, druhý je čtyřnohý a třetí zobrazuje kompletní lidskou postavu. Každý z nich byl naprogramovaný tak, aby došel z bodu A do bodu B, přičemž byly vybaveny senzory, které jim udávaly pouze informace o poloze. Cílem tohoto experimentu bylo zjistit, jak si dané výtvory poradí s úkolem, aniž by je někdo naučil chodit.

Výsledky jsou na jednu stranu naprosto zarážející, na druhou však velmi děsivé. Umělá inteligence se totiž postupně sama od sebe naučila chodit, až nakonec zvládla i skákat či držet balanc. Celý tým projektu DeepMind přitom ještě jednou zdůrazňuje, že modelům nebyla chůze naprogramována, ani nějakým jiným způsobem ukázána. Neváhejte a zhlédněte přiložené video, které celý tento technologický skok zachycuje a dejte nám vědět do komentářů, jestli máte strach z technologického vývoje.

foto: deepmind.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí