TOP 5: Které gangsterky jsou nejlepší?


Mafie, zbraně a spousta krve, i tak by se daly charakterizovat mafiánské filmy o gangsterech, kterých je bezpochyby mnoho a mnohé z těchto filmů se řadí již mezi kultovní. My jsme pro vás připravili top 5 nejlepších gangsterek, které by měl vidět úplně každý.

Mafiáni (Goodfellas)

Tento film tady zaručeně musí být. Jeden z nejslavnějších mafiánských filmů popisuje příběh Henryho Hilla, chlapce, který odmala sní, že se stane gangsterem, a proto dělá malé službičky pro mafii již v útlém věku. Jednou ho při takové službičce chytne policie, ale chlapec neřekne ani slovo, čímž si získá své místo a přízeň v mafiánské rodině. Mafie se mu rychle dostane pod kůži a o pár let později se již velký Henry pouští se svými přáteli do větších akcí a loupeží.

Americký gangster (American Gangster)

Americký gangster je životopisný film pojednávající o jednom z největších mafiánů všech dob – Franka Lucase. Frank začíná v 70. letech rozjíždět byznys s drogami, jeho popularita rychle stoupá a vyšvihne se až na samotný vrchol podsvětí. Franka Lucase ve filmu ztvárnil Denzel Washington, který podal skvělý výkon, takže už jen to je důvod, proč se na snímek podívat.

Kmotr (Godfather)

Klasika. U tohoto filmu nelze použít jiné slovo, protože se jedná o gangsterku se vším všudy. Film pojednává o příběhu mafiánské rodiny Corleonů, které násilné mafiánské metody jako například vydírání a zastrašování rozhodně nejsou cizí. Film krásně zachycuje, jak taková mafiánská rodina fungovala. Film je plný zvratů a ne vždy hezkých překvapení. Kmotr se dnes řadí již mezi kultovní snímky a považuje se za jeden z nejlepších filmů s touto tematikou.

Skrytá identita (The Departed)

Drama, se odehrává v Bostonu, kde zrovna zuří válka s organizovaným zločinem. Skrytá identita popisuje v podstatě dva příběhy. Jeden z pohledu policisty, který však spolupracuje s mafií (Matt Damon) a shání pro ni informace a druhý také z pohledu policisty, který se však naopak infiltroval do mafie (Leonardo DiCaprio). Životy obou mužů se postupně střetávají a v průběhu filmu každý zjišťuje, že je někdo, kdo hraje na obě strany. Mafiánského bosse Franka Costella ve filmu ztvárnil Jack Nicholson, který ho zahrál skvěle. Napínavý příběh plný zvratů a skvělé herecké obsazení, není co dodat.

Zjizvená tvář (Scarface)

Kultovka. Film, který inspiroval další filmy. Scarface se stal jedním z nejznámějších mafiánských filmů všech dob a asi ho nemusím nijak představovat, ale přece jen… Film je o rychlém vzestupu Tonyho Montany (jméno můžete znát z her, ale také z různých tracků), ze začátku kubánského emigranta, později tvrdého a nekompromisního gangstera, který rychle vybuduje své drogové impérium. S bohatstvím však roste i moc a s mocí roste ego. A právě ego a paranoia bude to, co nakonec Tonyho dostane.

České gangsterky

Budete se divit, ale i Česká republika má v tomhle žánru zastoupení. Za zmínku určitě stojí drama Sametoví vrazi, který pojednává o Orlických vraždách. Z těch novějších například Gangster Ka, která popisuje život mafiána Radovana Křejčíře. Za mě je určitě nejpovedenější český mafiánský film Příběh kmotra o zesnulém mafiánském bossovi Františkovi Mrázkovi.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě