Tipy pro zdravé vlasy a mladistvý vzhled!


Jak tvrdí staré známé pořekadlo: Vlasy jsou koruna krásy. Jak je hýčkat, aby byly pevné, zdravé a propůjčila jste jim mladistvý vhled? Vyzkoušejte naše tipy!

Kvalitní kosmetika

Používejte vlasovou kosmetiku určenou pro váš typ vlasů. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím masku, která vlasy posílí a zregeneruje. Používejte kvalitní přípravky, ideálně stejné značky, a dbejte nejen na šetrné mytí, ale také rozčesávání, při kterém postupujte od konečků po kořínky – obzvlášť u dlouhých vlasů.

Tip: Poškozenou hřívu zachrání speciální séra určená pro intenzivní regeneraci vlasu, která pomáhají obnovit namáhané a dehydrované vlasy, např. Purify Reale ampule od Kaaral (balení 12 × 10 ml za 1028 Kč, www.viviane.cz)

Chraňte je!

Vlasy trpí, když jsou vystaveny nepříznivým vlivům, které mají neblahý vliv na jejich kvalitu – ať už jde o mráz, prudké sluneční paprsky, slanou či chlorovanou vodu, ale také extrémní teploty při fénování či kulmování. Pokuste se tedy negativní dopad co nejvíce minimalizovat. Například používejte koupací čepici, v chladných zimních měsících vlasy chraňte čepicí (ale v interiéru ji nezapomeňte naopak sundat!) a v létě zase kloboukem či kšiltovkou. Pokud jde o úpravu účesu, vyhněte se přístrojům, které využívají extrémních teplot – například kulmě či žehličce.

Tip: Nová bezdrátová revoluční žehlička Dyson Corrale je šetrná k vlasům, podle vynálezce Jamese Dysona se poškození teplem snížilo o celou polovinu. Nejen, že zabudované senzory kontrolují teplotu stokrát do minuty a lze ji nastavit na tři stupně, ale také patentované ohebné destičky se přizpůsobí vlasům, vyvinou rovnoměrný tlak a narovnají je rychleji a šetrněji. Od května 2020 bude možné přístroj pořídit za 12 990 Kč.

Kvalitní jídelníček

Na sílu, kvalitu a lesk vlasů má vliv i to, co jíte! Prospějete jim například konzumací zelených potravin jako špenát, brokolice nebo fazolky – jsou totiž zdrojem vitaminu A a C, železa a vápníku. Lámavosti vlasů a jejich padání zamezuje rovněž hořčík, který lze najít například v luštěninách nebo ořechách. Růst urychluje vitamin D, jež je obsažen třeba v rybách jako je losos nebo sardinky – ty zároveň obsahují důležité omega3 nenasycené mastné kyseliny. Kvalitu vlasů podporují i bílkoviny.

Tip: Některé potraviny lze používat i zevně – například si připravit domácí kúru z panenského olivového oleje, který vyživí poškozené konečky. Přidat lze také rozmačkané avokádo či med.

Dopřejte si masáž hlavy

Jemná masáž vlasové pokožky je nejen příjemná záležitost, ale také velmi prospěšná – prokrvení zabraňuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. A kromě toho ještě uvolňuje napětí a stres. Vyzkoušejte jemné krouživé pohyby bříšky prstů anebo poklepávání. Masírovat hlavu si můžete sami (například před mytím hlavy, ale i na sucho), anebo se svěřit do rukou profesionálů – řada masážních salónu nabízí služby jako je indická masáž vlasové pokožky či masáž Shiatsu.

Tip: Už jste někdy slyšeli o „vlasové józe“? Ano, existují ásany, díky kterým se lépe prokrvuje pokožka hlavy – například svíčka nebo pozice králíka.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO