Tip na originální dovolenou? Vyzkoušejte spaní v jeskyni

Už přemýšlíte, kam toto léto vyrazíte na dovolenou? Na světě je plno krásných míst, ale večer stejně vždycky zapadneme do klasického hotelového pokoje nebo airbnb. Co to letos trochu pozměnit a místo toho vyzkoušet spaní v jeskyni? Hotelů, které něco takového nabízejí, je kupodivu spousta.

Le Grotte della Civita, Matera, Itálie

Foto: Le Grotte della Civita

Matera je italské město s bohatou historií, jeho nejstarší část je dokonce součástí světového dědictví UNESCO. V jeho okolí se nacházejí nejvýznamnější místa pobytu jeskynního člověka v oblasti Středomoří. A vy si takové bydlení můžete taky vyzkoušet, a to v hotelu Le Grotte della Civita. I když to bude asi o krapet víc luxusní, než co zažíval člověk kdysi. Snídaně a večeře jsou servírovány v bývalém kostele ze 13. století.

Koza Cave Hotel, Goreme, Turecko

Foto: Koza Cave Hotel

Koza Cave Hotel je komplex 10 jeskyň / pokojů v nádherné oblasti Turecka, Goreme. V okolí si můžete užít procházek nádherným národním parkem nebo navštívit takzvané muzeum pod širým nebem, které tvoří množství kostelů, klášterů, svatyň a skalních obydlí.

Hotel Marhala, Nefta, Tunisko

Foto: Hotel Marhala

Óaza Nefta je jednou z nejposvátnějších lokalit této země. Pro svou krásu je často nazývána “perlou El Jeridu“. Hotel Marhala nabízí pokoje, které v sobě kombinují pohodlí a historii.

Perivolas Hotel, Oia, Santorini, Řecko

Foto: Perivolas Hotel

Pokud chcete zažít pětihvězdičkový luxus, pak není lepší místo než Perivolas Hotel v Řecku. Malá vesnice na ostrově Santorini, Oia, nabízí naprostý klid a překrásnou přírodu.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě