TikTok. Krátká videa, která jsou rájem pedofilů


TikTok

TikTok je mobilní aplikace pro vytváření a sdílení krátkých videí (dříve Musical.ly) vyvíjená čínskou společností ByteDance. Na čínském trhu existuje aplikace pod názvem Douyin. Aplikace umožňuje uživatelům vytvářet krátké videoklipy o délce až 15 sekund a krátká videa v rozsahu 3 až 60 sekund.

V říjnu 2018 se stala nejúspěšnější aplikací ve Spojených státech amerických. Od roku 2018 je k dispozici na více než 150 trzích a v 75 jazycích. Aplikaci používá měsíčně více než půl miliardy lidí na celém světě.

Kontrola

V některých státech už proti ní ale musely patřičné orgány zasáhnout. Proč? Často se tam totiž sdílí nevhodný obsah. TikTok bývá nejvíc kritizován kvůli tomu, že je rájem pro pedofily. Přihlásit se tam můžete “až” od třinácti let, ale dá se to snadno obejít. V aplikaci najdete miliony videí malých dětí, které je tam nevědomky dají veřejně.

Pokud máte mladšího sourozence, radši se mu koukněte do mobilu, zda tam má TikTok. Pokud tam aplikaci najdete, prozkoumejte, koho sleduje a s kým si píše. Taky mu tam můžete nastavit soukromí – pak už videa, která natočí, nebudou moct vlivem algoritmu rotovat po celém světě.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli