Streetartový umělec Banksy pokryl Paříž krysami. Proč?


Umělce jménem Banksy nejspíš není třeba představovat. Díla streetartového umělce dokázala šokovat a ohromit diváky takřka po celém světě. Jeho kombinace graffiti a důmyslných šablon je nejčastěji k vidění v Londýně. V roce 2010 si ale Banky například připsal taky úvodní skeč v seriálu Simpsonovi. Všestrannost a talent mu rozhodně nelze upřít.

Místo činu: Paříž

Nejnověji se svědky Banksyho umění stali obyvatelé pařížské metropole. Dvě z jeho expresivních děl byly viděny na několika zdejších zdech a skoro se zdá, že se umělec rozhodl odhalit novou řadu maleb s pro něj typickou politickou tématikou. Jedná se o karikaturu maskovaných krys s popiskem Fifty years since the uprising in Paris 1968. The birthplace of modern stencil art. Druhá z maleb zase ukazuje proslulou Eiffelovu věž, kterou sleduje páreček krys.

Co myslíte, že jeho malby znamenají? Říká se, že odkazují na negativní postoj Francie k uprchlíkům…

A post shared by Banksy (@banksy) on

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě