Stavební řízení trvají stejně dlouho jako let ze Země na Mars, stěžuje si Jiří Havránek v novoročním přání


Nový rok se blíží – a úměrně s tím se začínají množit i přání, co by se během něj dalo zlepšit. S netradičním vzkazem přichází nováček v poslaneckých lavicích Jiří Havránek (ODS). Ten se v novoročním videu rozhodl být konkrétní a pragmatický. Ve stejném duchu by se podle něj měla proměnit i realita českých stavebních řízení.

Koalice SPOLU během předvolební kampaně kritizovala nový stavební zákon, který schválila ještě minulá Poslanecká sněmovna. Nelíbil se jí především příslib nového superúřadu zaměstnávajícího tisíce úředníků. Už teď proto na schválení čeká novela, která jeho vznik odkládá. Za současného přijetí pravidel pro urychlení výstavby by měl být úřad do konce roku zrušen úplně.

Na to poslanec reaguje i ve svém novoročním PFku. „Chtěli jsme udělat vánoční video, které nebude klasickým PFkem, které řekne, co chci ve Sněmovně dělat,“ vysvětluje smysl videa Jiří Havránek, který se chce po Novém roce ucházet o pozici předsedy sněmovního podvýboru pro bytovou politiku. „Chtěli jsme jednoduchým způsobem ukázat, co je největší problém výstavby u nás – strašně dlouhá doba stavebního řízení,“ dodává.

Průměrná doba stavebního řízení v ČR je v současnosti 246 dní. Havránek podotýká, že za stejnou dobu se dá doletět ze Země na Mars. „Což je jistě složitější úkon než několik razítek,“ glosuje.

Téma bydlení podle něj trápí hlavně mladé lidi, což je problém, jehož řešení se chce věnovat právě v podvýboru pro bytovou výstavbu. „Na půdě tohoto podvýboru by dle mého měla aktivně probíhat diskuze se všemi, kteří mají k bydlení co říci a kteří nám mohou pomoci s výstavbou v České republice,“ zdůraznil teprve devětadvacetiletý poslanec.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí