Smack a Vec vystoupí na koncertě za zavražděného novináře Jána Kuciaka

Studenti v Praze vzpomenou na zastřeleného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku. Na benefičním koncertě za investigativní žurnalistiku, který proběhne 22. 5. v prostoru Na Hollaru, vystoupí legendární VEC a Smack odehraje speciální DJ set.

Na půdě Karlovy univerzity proběhne nejdřív debata, která se bude věnovat práci investigativních novinářů. Zúčastní se jí i šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy, kde Kuciak pracoval. Doplní ho ředitelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku (ČCIŽ) Pavla Holcová a její kolegové. Smyslem akce je rozšířit povědomí o práci investigativních novinářů v Česku.

Po debatě se na dvoře historické budovy Hollar bude konat benefiční koncert, na kterém živě vystoupí legendární slovenský rapper Vec a po něm odehraje speciální DJ set český rapper Smack, držitel dvou Andělů. 

Vystoupení doprovodí audiovizuální projekce od studentů FAMU z uskupení Escherfucker, kteří vizuálně pojmou pracovní fotografický archiv Jána Kuciaka a Pavly Holcové. Ti společně sbírali fotky lidí z prostředí organizovaného zločinu z jejich otevřených profilů na sociálních sítích. Vstupné je dobrovolné, výtěžek z celé akce bude věnován ČCIŽ.  

„Na poslední kauze jsme s Jánem Kuciakem pracovali rok a půl. Snažili jsme se zmapovat a zdokumentovat propojení slovenské vlády a nejmocnější mafie současného světa: ´Ndranghety. Dvě rodiny, které se staly protagonisty naší nedokončené kauzy, ale zdaleka nejsou jediní představitelé ´Ndranghety v Česku a na Slovensku. S Jánom a našimi italskými kolegy jsme zjistili, že se u nás legalizují miliardy eur z globálního kokainového byznysu. A my chceme zmapovat, kdo a jak přesně na tomto drogovém obchodu profituje.“ říká Pavla Holcová, která minulý týden hovořila v americkém Kongresu v panelu věnovaném vraždám investigativních novinářů, a to s důrazem na případy Jána Kuciaka a Daphne Caruany Galizie.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí