Skončil letošní ročník Škoda Cupu. Česká cyklistika díky němu objevila nadějného Vojtěcha Řepu

Dvě poslední kola měl na programu Škoda Cup Český pohár. Sobotní náročný závod Tour de Brdy a nedělní kritérium v Mladé Boleslavi. Vojtěch Řepa z týmu Topforex Lapierre je nakonec fantasticky stříbrný v kategorii Elite a stal se celkovým vítězem v kategorii U23.

„Dnešní výsledky, stejně jako celkovou klasifikaci Českého poháru, nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně. Náš tým se soustředí na mladé závodníky do 23 let, z tohoto pohledu je obhajoba vítězství v naší kategorii klíčová, stříbro z kategorie Elite je příjemný bonus. Celkové druhé místo v týmech ukazuje, že náš celý tým pracuje na výbornou. Jen to potvrzuje naši vizi,“ hodnotil spokojeně výsledky týmu Topforex Lapierre sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Profil trati závodu Tour de Brdy se více podobal cyklokrosovému klání než silniční cyklistice. Bohužel průběh tento dojem potvrdil, když byl kvůli mnoha defektům a pádům zkrácen na 110 km z původních 140. Ani tým Topforex Lapierre nezůstal nepříjemnostem ušetřen, Jakub Ťoupalík byl po karambolu dokonce převezen do nemocnice. Do cíle dorazilo pouhých 16 závodníků, ostatních 48 cyklistů klání nedokončilo. Vítězem náročného závodu se stal Polák Paterski (Wibatech) následovaný Matějem Zahálkou z Elkovu Kasper. Ten byl po sobotě největším konkurentem Vojtěcha Řepy v boji o celkové vítězství ve Škoda Cupu.

Do závodu Škodovácké okruhy šli mladíci z Topforex Lapierre s jediným cílem – udržet Vojtěcha Řepu v dresu lídra soutěže. Až do posledního kola se dařilo závodníkům taktiku plnit bezchybně a závod skládající se z 35 tříkilometrových okruhů kontrolovali. V posledním bodovacím kole se však prosadil Matěj Zahálka a vybojoval tak druhé místo v bodování, do cíle dojel devátý. Tento výsledek mu zaručil celkové vítězství ve sérii Škoda Cup, Vojtěch Řepa byl nakonec v kategorii Elite druhý o pouhé dva body. Ve své kategorii se ovšem stal vítězem, radovat se mohl i z týmového umístění, kdy bral Topforex Lapierre stříbro.

Příští víkend čekají závodníky Topforex Lapierre dva poslední UCI závody – V4 Bicycle Race – GP Slovakia a V4 Brno – Mikulov – Brno.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli