Skejťačka Charlotte Thomas: Skateboarding není cool


Počet holek ve skateboardingu neustále stoupá, ale i přesto nejsou tak úplně vidět. Charlotte Thomas, která se skateboardingem začala už jako teenager, se rozhodla tyto holky trochu podpořit poté, co utrpěla zranění páteře a ke sportu se nemohla vrátit. Vydala se na cestu skrze Spojené království a svými fotografiemi zachytila náladu a ženskou duši tohoto sportu. Vznikla tak nová kniha, Concrete Girls. Server hypebae s ní nedávno vydal rozhovor a my jsme se rozhodli vám některé pasáže přeložit a knihu vám trochu přiblížit.

Proč ses rozhodla vydat knihu Concrete Girls?

Holky ve skateboardingu často nejsou moc vidět. Nikdo o nich moc nemluví a ani neví, že existují, ale přesto jsou tyto holky fakt inspirující a dodávají kuráž i jiným ženám se do sportu zapojit. Chtěla jsem vytvořit knihu vzpomínek, jak pro ně, tak obecně celou skate scénu. V legraci to nazývám svůj důchodový počin a doufám, že to inspiruje mladou generaci k tomu začít se skateboardingem. Projekt byl pro mě taky šance navázat nové kontakty a přátelství a tak trochu věnovat něco zpátky komunitě, která mi toho dala tak moc.

Proč si myslíš, že holky ve skateboardingu začaly mít nějaké uznání až v pár posledních letech?

Ve skate komunitě se o nich vědělo, myslím, vždycky. Ale určitě velkou roli hrály v posledních letech sociální sítě, díky nim se holky dostaly trochu více do povědomí. Lidé na nich můžou sdílet svůj talent a učit se jeden od druhého, což je skvělé.

Co je podle tebe nejlepší na tom být součástí skate komunity?

Přátelství, možnost se vyjádřit, talent, kreativita, podpora, láska. Vždycky budu tvrdit to, že skateboarding není cool, cool jsou lidi, co tuhle komunitu tvoří.

Knihu můžete pořídit na concretegirls.com.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí