Seznamte se s mužem mnoha tváří Olegem Pantelemonenkem alias The Insidia Project


DJ, obchodní manažer, hudebník, youtuber a zakladatel Repulse Rave – seznamte se s mužem za mixážním pultem, Olegem Pantelemonenkem známým pod aliasem The Insidia Project. Oleg, který letos v červnu završil své studium na Anglo-americké vysoké škole, nám v rozhovoru prozradil, jaké je to být přes den studentem na plný úvazek a v noci DJem na turné!

Více než 150 000 fanoušků na YouTube a více než 15 milionů celkových zhlédnutí, co stojí za Vašimi úspěchy na této platformě?

Můj kanál na YouTube prošel mnoha etapami, protože jsem s ním v podstatě vyrůstal. Když jsem v roce 2013 začínal, dělal jsem skeče se záměrem rozesmát lidi. Teď když se na tento obsah dívám zpětně, uvědomuji si, jaké dítě jsem tehdy byl. Točil jsem prank videa, která mi získala kolem 50 000 odběratelů. Tenkrát to byl velký trend a já se té příležitosti chytil. Po vytvoření slušného množství žertovného obsahu jsem si řekl, že je na čase, abych do svých videí skutečně vložil nějakou hodnotu, a začal jsem dělat sociální experimenty se záměrem poukázat na problémy dnešní společnosti s trochou humoru. Díky tomu jsem získal kolem 100 000 odběratelů a celkem přes 10 milionů zhlédnutí. Nyní je většina těchto videí soukromá, nebo dokonce smazaná, protože jsem se rozhodl posunout se dál a soustředit se na nové cíle orientované do hudebního průmyslu.

Během svého působení na YouTube jste se věnoval také charitativní akcím. To Vám zůstalo?

Od té doby jsem neudělal mnoho dobročinných skutků a ty, které jsem udělal, proběhly bez kamery. Průběžně se snažím podle svých možností podporovat chudé jednotlivce nebo rodiny. Těší mě vidět jejich radost z darovaných financí, hraček nebo jiných věcí.

Kde všude jste zatím hrál? V České republice, nebo i v zahraničí?

Hrál jsem v několika klubech po Praze, Teplicích, Karlových Varech, Jablonci nad Nisou a mnoha dalších městech. Jednou jsem hrál v malém hudebním podniku v Drážďanech v Německu a rád bych více expandoval do zahraničí, protože tam vidím velký potenciál. Takže pokud je někdo ze čtenářů majitelem klubu u nás nebo v zahraničí… dejte mi vědět!

Jaké je Vaše zatím nejzásadnější vystoupení?

Určitě na mé vlastní akci „Repulse Rave“. Bylo to ve městě Chomutov, a přestože to byla první akce s neznámým názvem, zaplnili jsme malý koncertní sál s více než 350 lidmi – takže téměř maximální kapacita v sálu pro 400 osob! Všichni se chtěli odvázat a prostě si užít party, takže tato akce vytvořila úžasnou a nezapomenutelnou atmosféru!

Proč jste si vybral studium na Anglo-americké vysoké škole (AAU)?

Anglo-americká vysoká škola mi přišla zajímavá z hlediska nabízených kurzů a kvůli tomu, že se kurzy vyučují plně v angličtině. Chtěl jsem si rozšířit znalosti v oblasti marketingu a komunikace a AAU mi přišla jako správná volba. Potřeboval jsem školu, která mi poskytne cenné informace, díky kterým bych mohl růst stejně tak v rodinném lodním jako v hudebním průmyslu.

Jaký kurz ve Vás zanechal největší dojem?

Řekl bych, že největší dojem ve mně nezanechaly ani tak jednotlivé kurzy jako profesoři a to, jakým způsobem studentům poskytují informace ze svého profesního prostředí. Kurzy mohou mít různé názvy a strukturu, ale ve výsledku je to o lidech, kteří je vedou. Například pan Joel Imhoof, M.Sc. a pan Dan Ravick Fiala, M.B.A. mi poskytli mnoho informací o marketingu a kritické analýze, a dokonce částečně změnili můj způsob myšlení. Pan Christopher Shallow, M.Sc. mi zase poskytl mnoho užitečných poznatků o řízení značky.

Jak Vaši kariéru ovlivnilo studium na AAU?

Řekl bych, že moje kariéra byla studii ovlivněna v mnoha ohledech. Spolu s technikou analýzy a výzkumu se výrazně rozvinulo moje kritické myšlení. Kromě toho jsem od profesorů získal několik zajímavých tipů a postřehů, které jsem v průběhu své kariéry uplatnil. Vím, jak prodávat své služby a produkty a jak profesionálně komunikovat, abych úspěšně uzavřel obchodní smlouvu nebo rezervaci v hudebních podnicích.

Na jaký úspěch jste nejvíce hrdý?

Vím, že to může znít hloupě, ale je toho tolik, čeho jsem ještě nedosáhl. Nechápejte mě špatně, jsem za mnoho věcí velmi vděčný. Naše rodinná firma Barkmet se dostala do vysílání CNN Prima, jsem zapsán v databázi českých osobností, jsou o mně články v časopisech (např. CaliPost a Blesk) a na Wikipedii, což mi dodnes přijde neuvěřitelné. To, co mě pohání, je ale ten samotný proces. Jakmile dosáhnu určitých cílů, včetně těch dlouhodobých, ptám se sám sebe: „To je vše? Co dál?“ Nemyslím si, že se někdy spokojím s nějakým svým úspěchem, protože se vždy chci pokusit dosáhnout něčeho nového a náročného – bez ohledu na to, jak složité to je. Takže dalšími cíli jsou pro mě článek ve Forbesu a účast na Ultra Miami!

Na jakých nadcházejících akcích se budete podílet a kde Vás bude možné vidět?

V současné době se snažím více soustředit na vlastní tvorbu. Budu vydávat nové skladby, svůj vlastní podcast “Repulse” a hudební sety s dalšími DJs. Mým cílem je postupně vybudovat značku, která bude známá mezi všemi lidmi z hudební branže, a to nejen tady v České republice, ale i v zahraničí. Pevně věřím, že když se značce dostane větší pozornosti, bude i mnohem uspokojivější hrát v klubech nebo na festivalech!

Jakou radu byste dal někomu, kdo si chce plnit své sny?

Možná to zní jako klišé, ale naslouchejte svému vnitřnímu já. Pokud cítíte, že existuje něco, co by vás udělalo šťastnými a byli byste v tom dobří, věnujte se tomu! Usilovně studujte, udělejte si pořádný průzkum a prostě to zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte! Přestaňte se starat o to, co si myslí ostatní a jestli vám říkají, že je to špatný nápad – to je vlastně ta chvíle, kdy nad tím mnoho lidí začne přespříliš přemýšlet a vzdá se svých snů… Moudře si vyberte, kdo bude během vaší „cesty“ stát po vašem boku, a naslouchejte jen těmto lidem. Ať už to bude rodina nebo dlouholetí přátelé, určitě vám v těžkých chvílích pomohou! Jděte do toho!

Foto: AAU


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí