Seznamte se s BlackFly, létajícím autem budoucnosti


Myšlenka létajících automobilů je v poslední době velice populární. Nejnovější příspěvek do diskuse přináší kanadský startup Opener. Ten chystá létající elektrické přibližovadlo jednoduše nazvané jako BlackFly. Ředitel společnosti Alan Eustace se nechal slyšet, že odvěký sen o létání dosáhne znovu úplně nové úrovně.

Speciální školení pro řidiče

Vývojový model vybavený dvěma pevnými křídly a osmi výkonnými vrtulemi už pokořil hranici 1 400 startů a celkem má nalétáno přes 19 tisíc kilometrů. Beta BlackFly startuje i přistává vertikálně a ovládá se pomocí joysticku. Velkou roli při vývoji samozřejmě hraje bezpečnost. Piloti budou muset absolvovat zkoušky pro řidiče soukromých letounů a projít také speciálními školeními.

V Openeru počítají, že z jejich vznášedla se v budoucnosti stane úplně běžný dopravní prostředek. Jeho cena by měla odpovídat klasickému SUV. Dolet by měl být asi 40 kilometrů a cestovní rychlost až 129 km/h. Dodáme ještě, že unese člověka o výšce do 198 centimetrů s váhou do 113 kilogramů.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


realizace MIDEO realizace MIDEO