Santorini netradičně: Navštivte pláž jako z Marsu


Santorini si mnoho lidí představí jako ostrov plný kaskádovitě postavených bílých domků, které skýtají úžasný výhled na moře. Modrá a bílá ale nejsou jediné barvy, které vás na ostrově ohromí.

Pláže většinou nejsou hlavním lákadlem, pro které lidé podnikají dovolenou na Santorini. Nedosahují délky několika kilometrů a nenajdete na nich bílý jemňoučký písek, ale o to jsou zajímavější. Souostroví Santorini má sopečný původ, a proto je většina pláží pokryta tmavým vulkanickým pískem nebo oblázky. Když se po nich budete procházet, mnohdy si budete připadat spíše jako na Marsu než na dovolené v Řecku. Tenhle pocit je umocněný hlavně na Red Beach, jejíž písek má netradiční načervenalou barvu.

Jak se k ní dostanete?

Na Červenou pláž, řecky nazývanou Kokkini Paralia, se po souši dostanete jen a pouze pěšky. Úzká cestička sem vede z parkoviště umístěného na skále, nebo z vesničky Akrotiri. Každá z nich skýtá nějaký benefit. Zatímco cestou z parkoviště budete moct obdivovat výhledy na celou zátoku, trasu z vesničky můžete spojit s návštěvou středověké zříceniny a archeologického naleziště. A pro ty, co si spíš než křivolaké stezky po skále užívají pohodlí, existuje ještě jedna varianta – navštívit Červenou pláž lodí. Ty pravidelně odjíždí z přístavu Akrotiri, popř. také z přístavů Kamari a Perissa.

Z červené na bílou

Červená pláž není z těch, které by vám poskytly program na celý den. Široká je jen 300 metrů, vstup do vody je poměrně strmý a v hlavní sezóně tu narazíte na větší množství turistů. Byla by ale škoda vynechat další zajímavosti v okolí, kterých je spousta.

Prakticky ve vedlejší vesnici můžete obdivovat jinou barevnou nádheru – Bílou pláž. Ta vyniká zářivě bílými útesy a malými podmořskými jeskyněmi, díky nimž si ji oblíbili potápěči. Nezapomeňte si s sebou vzít alespoň šnorchl. Budete žasnout, jak umí být Santorini i přes svou malou rozlohu rozmanité.

Nevynechejte řecké Pompeje

Jak už jsme zmínili, milovníci historie nesmí minout návštěvu starobylého městečka Akrotiri, kterému se přezdívá „řecké Pompeje“. Erupce sopky přibližně 1 600 př. n. l. zasypala osadu nánosem prachu a popela, díky čemuž se zachovala až do dnešních let téměř v původní podobě.

foto: Pixabay, Unsplash


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí