Report: Maxim Habanec pokřtil svoji knihu Život je skejt


Nejpopulárnější český skejťák Maxim Habanec má za sebou další zásadní milník svého života. Ve čtvrtek 15. listopadu pokřtil v unikátních prostorách Red Bull MaxSpace svoji knihu s názvem Život je skejt, kterou vydalo nakladatelství Albatros. Jak celá akce probíhala a jaká byla na křtu atmosféra, se dočtete v řádcích níže.

Mládí vpřed

Co možná mohlo zaskočit některé příchozí, kteří do MaxSpacu dorazili krátce po začátku v pět hodin odpoledne, byl velký počet malých chlapců na skejtech. Prvním bodem programu bylo totiž volné ježdění, během kterého mohli příchozí využít možnosti zajezdit si na překážkách v jinak pro veřejnost uzavřené hale. Za doprovodu rodičů tak do unikátního vnitřního skateparku proudily desítky dětí se skejty v ruce. Po trochu nervóznějším začátku a také po výzvě moderátora se většina z nich odhodlala k tomu si s Maxem zajezdit.

Právě přítomnost Maxima Habance a jeho známého parťáka Dana Rahmana dodávala klukům sebevědomí. Mezi chlapci se však našli i tací, kteří si s novým prostorem a upřenými zraky nic nedělali a normálně jezdili bez většího pobízení. Je třeba říct, že právě zájem dětí o skateboarding je Maxovým velkým úspěchem a do budoucna také příslibem pro tento sport. Max o knize říká:

Knížka je určená hlavně pro kluky a holky, kteří začínají, nebo už chvíli jezdí a chtějí se dozvědět víc. Na svém příběhu popisuju, jak jsem začínal a procházel světem skateboardingu. Navíc jsou v knížce i rady a tipy, jak na to.

Jděte si za svým

Kolem šesté proběhla zásadní akce večera – křest knihy a podpisovka. Poté se znovu dostalo na volný program, kdy se v MaxSpacu předvedli také další zkušenější skejťáci včetně Dominiky Kralikové, jezdkyně z Maxova týmu Craness. A došlo i na soutěž Game of Skate a všechno se neslo v přátelském duchu až do úplného konce.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Možná jste si všimli, že zítra vychází moje první knížka…rozhodl jsem se pro tuhle formu protože po dvaceti letech co na skejtu jezdím bylo na čase předat pár věcí co mi za tu dobu skateboarding dal. I když čistá radost z jízdy jde jen těžko popsat tak jsem se o to pokusil! Taky možná víte, že se rád věnuju grafice a celkově vytváření vizuálního obsahu, knížka pro mě proto logicky byla další cíl a je neuvěřitelný ji držet v ruce….Co možná ale nevíte je, že moje začátky nebyli vždycky úplně růžový ale nikdy mě nenapadlo kvůli názoru okolí se skateboardingem skončit! Doufám, že tahle knížka namotivuje pár mladejch jít si za svým….#thankyouskateboarding

Příspěvek sdílený maximhabanec (@maximhabanec),

Skatehand

Maxim Habanec taky za pár dní pořádá dobročinný bazar Skatehand. Akce se uskuteční v sobotu 25. listopadu v hale MaxSpace a má parametry 3v1: uvidíte v akci nejlepšího českého skejťáka Maxe Habance při závodu Game of Skate, budete si moci pořídit nějaký raritní kousek z jeho sbírky a ještě tím pomůžete dobré věci, protože výtěžek bude předán nadaci Pink Bubble, jejímž cílem je podpora onkologicky nemocných náctiletých a mladých dospělých po celém Česku.

„Většinu věcí věnují profesionální skejťáci, takže budou k dostání různé desky, kolečka nebo jiné doplňky,“ říká Max Habanec, který je spoluautorem celého projektu. „I když se bavíme o bazaru, spousta věcí bude úplně nových. Podle mě ale stejně budou nejzajímavější ojeté desky, které mají svůj příběh – na některých jsem třeba vyhrál závod,“ dodává.Tak se tam uvidíme?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí