Report z Lunchmeat Festivalu: Konzerva se otevřela aneb den první


Jestli si myslíte, že vám napíšu, kolik lahodného masa jsem kde snědla, tak jste trochu vedle. O Lunchmeat Festivalu už jste podle mě slyšeli, alespoň pokud jste fanoušky Addictu. Pokud ne, tak vás hned uvedu do děje. Lunchmeat Festival nese doslovný podtitul pokročilé elektronické hudby a nové mediální zábavy. A je to přesně tak.

Audiovizuální porno promítané na plátno a syrové betonové zdi v podzemí Veletržního paláce už podeváté. Ze zvuků a hudby se vám doslova rozvibruje celé tělo – od palců na nohou až po ušní lalůčky. Je to takový ucelený fyzický i psychický zážitek. Stoprocentně není pro každého. A proto, pokud jste ještě Lunchmeat nenavštívili a chystáte se, mějte mysl otevřenou a dívejte se na všechno, co uvidíte, trochu jinak.

Utržení uší

Čtvrteční line up začal Aïsha Devii & Emile Barret v koncertní hale, která vás opravdu vytáhla ze tmy do světla. Podzemí je rozděleno na dvě stage – concert hall a club stage. Zatímco jste se na concert hall mohli nechat unášet Aishou, na club stagi hráli třeba lokální Awali & Frances Sander nebo Two Pixels Above, kteří byli spíš uceleným hudebním rázem než jen zvukovým zážitkem, tudíž se na ně dobře tančilo.

V koncertní hale se nadále ukázal Actress a jeho “shadow-self”. Stříbrná figurína byla součástí show, skrz a přes kterou se lámaly laserové paprsky, světla a vizualizace na plátně. Zprvu mi málem utrhl uši, což mě zaskočilo, ale oslovil mě z tohoto večera asi nejvíce.

Co nás čeká dnes

Publikum Lunchmeat Festivalu se vyznačuje upřenou soustředěností na jednotlivé umělce. Návštěvníci si opravdu užívají každý moment a pozorně sledují vše, co se odehrává na stagi. Co mě těší osobně, je, že tu nepotkáte válející se děcka v koutech…

Každopádně, tohle byl teprve první večer. Dnes nás čeká druhý večer. Pátek páteho přinese line up až do času ranní snídaně. Koncetní síň bude nabitá jmény jako Regis, což je jeden ze zakladatelů Downwards Records, whydie?Lee Gamble adalší. Na klubové stagi se ukáže kolaborace UK labelu Night Slugs s Addict crew v rámci NS desetilého výročí. NobodyListen, nrmn, Kewu a Sweyn Jupiter, Bok Bok, Lvis 1990 – to vše od půlnoci do třičtvrtě na sedm ráno. A před touhle bombou taky třeba Citty & Jakub Aeldryn.

Lístky ještě seženete na webu Goout.net. Veřte mi, že dneska se protančí nejedny střevíce a o “vibes to die for” nebude nouze. Tak si to nenechejte ujít!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě