Co si myslíme o desce Con Lai, kterou vydal Renne Dang?


Jméno Renne Dang je na české rapové scéně vidět již pěkných pár let. Hned na začátku kariéry neměl tenhle mladý rapper možná tak výrazný talent, aby všechny posluchače zlomil v kolenou, ale jedna veledůležitá (možná právě ta nejdůležitější) ingredience jeho projevu ani tehdy rozhodně nechyběla – hlad. Když jeho movement Zmrdlife byl spíše lokální záležitostí a scéna se na Renneho syrový projev dívala tak trochu skrz prsty, on tvrdě makal. A to vlastně dělá dodnes. Již nějakou tu dobu pod hlavičkou pražské stáje Blakkwood Records, kde se z role člověka, kterému často vyčítali, že je ve skladbách tak nějak navíc, vypracoval v jednoho z hlavních tahounů celého labelu.

Renne Dang se snaží o všestrannost. To nám vlastně ukázal na všech svých dřívějších projektech. Album Con Lai pak vnímám jako naprosto logické vyústění předchozí kariéry. Přece jen je to debut a s tím musí každý jeden umělec mnoha lidem dokázat spoustu věcí.

  • Na konci článku najdeš soutež o dvě CDs Con Lai, keré Renne Dang osobně podepsal

A Renne se toho opravdu nebál. Na albu nám dodává hned 19 tracků – včetně intra a jednoho skitu. Co se týče produkční stránky, největší stopu zde zanechali domácí Leryk a Ceha. Krom nich se zde objevuje také třeba slovenský Adytos nebo legendární DJ Wich. Z hostů je pak třeba vypíchnout Jimmy Dicksona, Calina nebo třeba MAAT. Právě L.D. totiž dle mého názoru předvedl ve skladbě Ying Yang naprosté lyrické mistrovství. Velkým překvapením pak může být přítomnost slovenských jezdců Majselfa a Strapa.

Deska ovšem pevně stojí na Rennem. A to je podle mě u alb velmi důležité. Con Lai je velmi osobní, a i když Dang rozebírá lehce klišovitá témata, nedělá mu problém přinést do hry nový personifikovaný náhled.

Sociální témata, cesta za úspěchem, potřeba vydělávat peníze a zaopatřit sebe i svou rodinu, ženy… Dang nám přichystal opravdu pestrý koktejl. Co se týče poselství, nejvíce nás zaujala skladba Vaše děti, která nabízí opravdu svěží názor na celou dnešní generaci a její vzory.

Album je pro mě velmi příjemnou poslechovou záležitostí a výjimečně mi nevadí ani delší stopáž. Jedno je jisté – pro svou další tvorbu si Renne Dang nasadil laťku poměrně vysoko. Co si o desce myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

  • Soutěž o podepsané CD Con Lai

A nyní přišel čas na slíbenou soutěž. Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku:

  • Kolik hostů najdeme na desce Con Lai?

Správné odpovědi nám zašlete do soukromé zprávy na naší facebookové stránce. Vítězové budou vyhlášeni 7. června. Tak hodně štěstí!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí