Rekord překonán! Praha viděla nejrychlejší ženský půlmaraton. A světovou premiéru adidas


Celý běžecký svět upřel v sobotu 5. září své zraky do Letenských sadů, kde se konal ambiciózní závod Prague 21.1 km – Ready for the Restart. Přes 30 nejlepších světových běžců při něm chtělo zaútočit na světové rekordy v půlmaratonu. Dokázala to Peres Jepchirchirová! Svou závodní premiéru tu prožily nové adidas adizero adios Pro, nejrychlejší běžecké boty značky adidas.

Prahu i celé Česko společně s vycházejícím sobotním sluncem prozářil světový rekord Peres Jepchirchirové. Keňská reprezentantka v rámci projektu Prague 21.1 km – Ready for the Restart zaběhla na půlmaratronské distanci čas 1:05:34 a připsala si nový nejrychlejší čas v čistě ženském závodě. Mužský závod ovládl Kibiwott Kandie, jeho čas 58:38 je pátým nejlepším časem všech dob a zároveň nejrychlejším půlmaratonem zaběhnutým na českém území!

Svou celosvětovou závodní premiéru zažily v Praze nové adidas adizero adios Pro, které byly vyvinuty pro překonávání světových, ale také osobních rekordů. Značka adidas je jako své nejrychlejší běžecké boty představila v pátek – k překonání prvního světového rekordu tak nepotřebovaly ani 24 hodin!

„Jsem strašně spokojená a hrdá!“ neskrývala emoce v cíli Peres Jepchirchirová, která většinu závodu absolvovala v samostatném úniku. „Posledních pět kilometrů jsem trochu umdlévala, ale nové boty mi pomohly k rekordu,“ řekla vítězka a potvrdila tak vlastnosti technologie EnergyRods, která je jednou ze zásadních inovací nových adizero adios Pro.

Ty byly vyvinuty v biomechanické laboratoři, kde designéři značky adidas hledali technologii, která by co nejlépe zohlednila fyziologické vlastnosti běžců a zrcadlila strukturu jejich nártních kostí. Výsledkem je právě technologie EnergyRods, která je tvořena pěti tuhými pláty s karbonem. Ty zajišťují absolutně přirozené spojení běžce s jeho obuví a optimalizují ekonomiku běžeckého kroku. Díky tomu dokáží běžci v adizero adios Pro udržet maximální rychlost po delší dobu. EnergyRods se nachází uvnitř super lehké mezipodešve LightstrikePRO, která zajišťuje tlumení i výbušný odraz.

Barvy ztvárňují dvě osobnosti každého běžce

adizero adios Pro byly poprvé představeny v červnu letošního roku. Na trh se ovšem dostalo jen velmi limitované množství párů, které byly rozebrány během pouhých 15 minut. Nyní přicházejí nejrychlejší boty značky adidas v upravené verzi a zdobí je odvážná barevná kombinace „Dream Mile“ propojující růžovou a modrou. Tato kombinace je ztvárněním dvou osobností, které má běžec v sobě. Zářivě růžový odstín vyjadřuje vášnivé, silné a cílevědomé „já“, které tlačí tělo i mysl vpřed v souboji s časem. Modré tóny pak vyjadřují klidnější a odolnější „já“, které pomáhá udržovat soustředěnost a klidnou mysl.

adidas adizero adios Pro budou celosvětově dostupné od 14. září na www.adidas.cz/running. Už od 4. září je ale zakoupíte v Praze jako na jediném místě na světě! K dostání jsou v Prague Marathon Store v Running Mallu, v obchodě adidas Concept Store (Na Příkopě 12) a v Top4Running za 5 299 Kč.

Zajímavosti z Prahy i z celého světa o adidas adizero adios Pro můžete sledovat také na Instagramu a Facebooku prostřednictvím hashtagu #adizeroadiospro a označení @adidasrunning.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí