První Češka, která zdolala Mt. Everest, se chystá na K2

Horolezkyně Klára Kolouchová (Poláčková) se v květnu roku 2007 stala první českou ženou, která zdolala vrchol naší planety –  himalájský Mt. Everest. I jedenáct let po svém výkonu stále zůstává jedinou Češkou, jež na Mt. Everest stanula. V současnosti čelí další velké výzvě. Během letošního léta se vydá na expedici s cílem dobýt druhý nejvyšší bod světa, obávanou horu K2. V případě, že její výprava bude úspěšná a Klára Kolouchová stane na vrcholu, zdolá K2 jako první Češka v historii.

Do pohoří Karákorám se Klára vrací po dvou letech. Její předchozí výpravu z roku 2016 smetla lavina. „Masivní lavina se prohnala třetím výškovým táborem pod vrcholem a vzala všechno – stany, zásoby jídla, lezecký materiál. Bylo velké štěstí, že se nic vážného nestalo nikomu z horolezců,“ vzpomíná horolezkyně.

Zranění

Hora K2 bývá označována jako nejobtížnější a nejtěžší a současně platí, že má na svědomí nejvíce životů. Náročný úkol vyžaduje i tvrdou přípravu, trénink přední české horolezkyně narušilo hned na začátku zranění.

„Na konci loňského roku jsem si zlomila pravou nohu, první měsíce tréninku jsme museli samozřejmě upravit a změnit. Dnes, několik týdnů před odjezdem, už vše probíhá podle plánu a fyzicky jsem připravená,“ říká Kolouchová během poslední fáze fyzického tréninku.

O Kláře Kolouchové a její výpravě na horu K2 začal během jarních příprav vznikat i dokumentární film. Dokument natáčí autorka filmů Generace Singles a Nerodič Jana Počtová.

K tomu, aby se expedice povedla zrealizovat a film se mohl dotočit, v tuto chvíli schází potřebné finance. Podporovatelé Kláry Kolouchové (Poláčkové) proto zorganizovali sbírku na crowfundingovém webu HitHit.cz, která má výpravu pomoci finančně zajistit. Přispěvatelé si mohou vybírat z celé řady lákavých odměn, jako jsou například lístky na premiéru filmu o Kláře a K2, káva s Klárou, zarámovaná fotografie s horou K2 a osobním věnováním nebo třeba kamínek přímo z Base Campu K2.

Kdo je Klára

  • Narodila se v Praze v roce 1978
  • Pracovala a pracuje v zahraničních firmách v Praze i v Londýně
  • V roce 2017 zdolala jako první Češka Mt. Everest
  • Zdolala další hory – Aconcauguo, Cho Oyo, Mt. McKinley, Elbrus
  • V roce 2016 smetla její výpravu na K2 lavina
  • O jejím výstupu vyšla kniha Himálajský deník
  • Je matka dvou dětí
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě