Průvodce obchodováním s investičním zlatem: Jak na jeho koupi a na co si dát pozor?


Pokud hledáte v době ekonomické recese způsob, jak bezpečně investovat, zkuste zlato. Tento ceněný žlutý kov se vyznačuje tím, že si trvale drží svou hodnotu, a to i za časů rozbouřených politických či ekonomických vod. Prozkoumejte, jaké jsou možnosti investování a jestli se vám nákup zlata vyplatí.

Když světem otřásají globální nejistoty, ať už politické, nebo ekonomické, investice do zlata nabírá na síle. Důvody jsou nasnadě. I odborníci doporučují tuto vzácnou komoditu zařadit do investičního portfolia. To můžete diverzifikovat:

  • investicí do fyzického zlata (jako jsou např. zlaté mince),
  • obchodováním se zlatem na internetu.

Nákup je snadný

Investicí do fyzického zlata se rozumí nákup zlatých mincí, cihliček, investičních slitků apod. Cenný kov je vnímán jako jistota, ke které se lidé obracejí už celá staletí. Po koupi si jej můžete buď schovat doma, nebo za menší poplatek uložit do bezpečí úschovny.

Který produkt si vybrat?

Cena jednotlivých zlatých investičních produktů se samozřejmě liší. Při rozhodování, zda investovat do zlatých cihel, slitků či mincí, berte v úvahu i částku, kterou utratíte za jejich případné uložení. Výše poplatků se odvíjí nejen od typu produktu, ale i gramáže investičního zlata. Pokud chcete uložit sběratelskou edici, musíte si připravit o něco větší finanční obnos.

Jakého zvolit kupce?

Chcete-li si pořídit vůz nebo byt, hledáte tu nejvhodnější nabídku a spolehlivého prodejce. Nejinak tomu je při nákupu zlata. V České republice působí několik velkých společností, které se zabývají prodejem investičního zlata. Výběr té správné nepodceňujte. Udělejte si malý průzkum a porovnejte mezi sebou nabídky jednotlivých firem.

Pozor na výši marže

Každá společnost si stanovuje svoji výši marže, orientujte se proto i podle tohoto ukazatele. Dejte pozor, abyste žlutý kov nenakoupili zbytečně draho. Při výběru prodejce se zaměřte na to, jak se liší tržní, prodejní a výkupní cena zlata. Počítejte také s platbou provize, ta se pohybuje obvykle v rozpětí od 6 do 20 %. Kromě diverzifikace vašeho portfolia můžete pořídit zlato jako rodinné dědictví nebo zakoupit jako skvělý dárek pro blízké.

foto: Pixabay


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí