Hledáte opravdu reálný závodní simulátor? Project CARS 2 je tu pro vás (Recenze)


Milovníci automobilových závodů mají letos na podzim žně. Závodníci na PlayStationu 4 hrají Gran Turismo Sport, ti na Xboxu One zase Forzu Motorsport 7 a pro obě konkurenční konzole a PC vyšel také reálný simulátor Project CARS 2 od vývojářů ze Slightly Mad Studios, na nějž se dnes zaměříme v naší recenzi.

Project CARS 2 obsahuje klasické režimy. Nechybí kariéra, rychlý závod či trénink. Hra hned od začátku nabízí kompletně odemčený obsah, takže do třídy GT klidně můžete naskočit už na samém startu. Za sebe však doporučuji začít u trochu méně výkonnějších strojů, jinak budete mít stejně jako já problém udržet tak našlapanou mašinu na silnici a do cíle alespoň dojet.

Novinkou v pokračování Project CARS je režim Rallycross. Ten je v poslední době čím dál populárnější a znát ho můžete hlavně ze série DiRT. Spočívá v závodění několika automobilů zároveň na menším okruhu. Podstatnější ovšem je, že díky rallycrossu se do Project CARS dostaly zcela nové povrchy typu štěrk nebo třeba sníh.

Režim kariéry je dlouhý a zabere několik desítek hodin. U každé sezóny totiž můžete zvolit, zda chcete hrát její krátkou nebo dlouhou verzi. Pokud zvolíte dlouhou a připočtete si k tomu všechny tréninky, kvalifikace a závody, počítejte s tím, že s Project CARS 2 strávíte pěknou řádku hodin.

Project CARS 2 je simulátor se vším všudy, a tak určitě dříve či později narazíte na názor, že hra je naprosto neovladatelná. Vývojáři dali už prvním díle jasně najevo, že rozhodně nemůžete počítat s arkádovým závoděním po vzoru Need for Speed. A pro druhý díl to platí dvojnásob.

Na jízdním modelu spolupracovalo vývojářské studio s nejedním profesionálním jezdcem, což jinými slovy znamená, že z Project CARS 2 dostanete maximum jen s řádným příslušenstvím. Jak správně tušíte, na mysli mám hlavně volant. Nemůžu říct, že by byla hra neovladatelná, ale pokud ke konzoli či PC připojíte volant, zážitek se rázem změní.

Pakliže volant nemáte a stejně chcete v Project CARS 2 závodit, rozhodně doporučuji zavítat do nastavení ovládání, které je dost komplexní a nabízí spoustu asistentů a dalších možností, jak si závodění zpříjemnit. Tratě, včetně jejich okolí, jsou moc pěkně graficky zpracované. Co se týče technologií, vývojáři do hry zabudovali revoluční systém Livetrack 3.0, díky němuž se podmínky závodu mohou dynamicky měnit.

Vozový park hry čítá přesně 180 aut, které jsou roztříděné do jednotlivých kategorií. Tratí ve hře naleznete přes 60, přičemž některé z těch původní se dočkaly alternativní verze. Pár slov si zaslouží i fotografický režim. Ten má opravdu mnoho možností nastavení a finální výsledek vypadá po chvilce hraní opravdu výborně. Výsledný snímek pak může konkurovat oficiálním reklamním screenshotům, které se používají při kampani před vydáním hry.

Pokud jste automobilový znalec a vyžíváte se v každičkém detailu, který jde na autě upravit, je Project CARS 2 simulátor ušitý přímo pro vás. Hledáte-li však automobilové závody, jež budete hrát při chvilce volna a chcete u nich spíše relaxovat, měli byste se poohlédnout někde jinde.

foto: www.youtube.com






architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli