5 důvodů, proč se letos vydat na Colours of Ostrava


Je to jednoduché, Colours prostě jede. Tradiční ostravský festival láká návštěvníky na světová hudební jména už od roku 2002 – o 10 let později se pak přesunul do oblasti Dolních Vítkovic – bývalého areálu hutí, dolů a železáren, kde se koná dodnes.

A kdo se v lineupu objeví letos? Kromě největšího taháku v podobě N.E.R.D v čele s Pharrellem Williamsem například Kygo, Jessie J, Future Islands nebo Ziggy Marley – nejstarší syn Boba Marleyho. To ale není vše. Tisíce spokojených návštěvníků se do Vítkovic vrací i díky unikátní atmosféře, která na festivalu panuje. A v neposlední řadě také kvůli množství rozmanitých scén a bohatému doprovodnému programu. My jsme pro vás připravili 5 důvodů, proč se na Colours vydat letos v červenci:

1. Dolní Vítkovice jsou cool

Že jsou Dolní Vítkovice cool, ví i Vladimir 518. Se svou partou BiggBoss v této oblasti totiž rovnou natočil videoklip s názvem Ať se to neposere, který navíc v rámci ankety #15 Óčko TV vyhrál cenu o hiphopový klip patnáctiletí.

2. Pharrell s projektem N.E.R.D poprvé v ČR

Světová megastar jménem Pharrell Williams u nás už jednou byla. Ne však s kultovním projektem N.E.R.D, jehož dalšími členy jsou ještě Chad Hugo a Shay Haley. Letos navíc po dlouhých 7 letech vydali nové album. To už je více než dostatečný tahák, co říkáte?

3. Areál rozmanitostí – více než 20 zón (design, technika, výtvarné umění, jídlo, občerstvení, půjčovna kol…)

Pakliže jste si někdy na nějakém festivalu stěžovali na nedostatek doprovodného programu, na Colours to určitě nebylo. Letos si pak pro vás organizátoři připravili například tyto zóny: design, technika, výtvarné umění, sport a mnohé další. Celkem jich je více než 20, tak jsme zvědaví, jestli je všechny stihnete!

4. Hudba, kterou jinde v ČR nenajdete

Multižánrovost je po rozmanitosti hned druhým alteregem festivalu. Snad pouze v jeho programu najdete jména jako již zmínění N.E.R.D, Ziggy Marley, Kygo, Jessie J, Future Islands a další. To vše na několika stageích.

5. Pokud jste z Prahy či Aše, kdy jindy byste se asi tak podívali do Ostravy než na Colours?!

Přiznejme si, že Ostrava není zrovna destinací, kterou bychom hojně navštěvovali, pokud zrovna nejde o práci, schůzku či jinou aktivitu. Když tedy nepočítáme Stodolní, kterou by měla projít každá party duše. Colours ale této situaci dodává zcela nový rozměr, díky němuž se Ostrava může pyšnit jedním z nejzajímavějších festivalů v Evropě. Takže jak, vidíme se v červenci?

foto: Facebook

Stay True
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě