Proč bude 6ix9ineovo příští album platinové?


Internet v posledních dnech víří zprávy o tom, že duhový rapper Tekashi 6ix9ine by se již ve velmi blízké budoucnosti mohl podívat na svobodu. Nejvíc nás všechny šokovalo ale nejspíš tvrzení, že rapper podle všeho odmítne umístění do programu ochranu svědků a místo toho plánuje pokračovat ve své slibné hudební kariéře.

Na veřejnost už navíc prosákly i informace o tom, že Tekashi měl ještě z vězení podepsat novou smlouvu s americkou nahrávací společností 10k Projects, která vydala i jeho první plnohodnotný projekt Day69. Deal měl být na neuvěřitelnou částku deset milionů amerických dolarů (v přepočtu něco okolo 233 milionů českých korun) a jeho podmínkou by mělo být vydání celkem dvou alb; jednoho v angličtině a druhého ve španělštině. Vypadá to, že Tekashi by se tak mohl i v budoucnu angažovat ve světě latinskoamerické hudby, která je dnes po celém světě tolik populární. A jeden dosud neověřený zdroj navíc tvrdí, že jeho nová společnost pro Tekashiho začala nakupovat hudební produkce k novému materiálu.

Muž mnoha paradoxů

Ať už na Tekashiho a celou jeho kauzu máte jakýkoliv názor, jednu věc mu můžete upřít opravdu jen velmi těžko. Jeho život je plný překvapivých zvratů. Ještě docela před nedávnem čelil 47 letem za mřížemi a nyní podepisuje multimilionové nahrávací smlouvy! Co se asi bude dít dál?

Zdá se, že hip hopová komunita je rozdělena na dva tábory. Jedni si myslí, že Tekashi je udavač a že už nemá v rapové hře sebemenší šanci. Udávání a spolupráce s policií je přece jen něčím, co se v této kultuře zrovna dvakrát nenosí. Jiní si ale myslí, že dnešní (a převážně mladé posluchače) nějaký kodex cti ani příliš nezajímá, a pokud jde o marketing, ten má Tekashi nyní lepší než kdykoli předtím. I když asi ne zrovna cíleně.

Kontroverznost dnes zkrátka a dobře funguje jako výhodný prodejní artikl. A pro další příklad nemusíme chodit ani moc daleko. Podívejme se třeba na mladého rappera YNW Melly. Od té chvíle, co byl obviněn hned z dvou vražd, počet zhlédnutí na jeho skladbě Murder On My Mind, nevídaně vzrostl…

Nebezpečí pro fanoušky

Na příslovečném stole nám tak zůstávají otázky. Bude Tekashi po svém propuštění z vězení opravdu v bezpečí? Je čtyřiadvacetihodinová osobní ochranka řešením a představuje dlouhodobě udržitelný stav? A za druhé; jak přiměje někoho z hip hopové komunity, aby s ním vůbec spolupracoval? Vždyť se od jeho osoby distancovala i mnohá jména, která s ním dříve měla dobré vztahy.

K uvážení je také otázka, kde bude 6ix9ine vystupovat. Tedy alespoň pokud se bavíme o území Spojených států. Vzhledem k tomu, že pro svůj bývalý gang bude pravděpodobně veřejným nepřítelem číslo jedna, pořádání jeho koncertů tam nebude právě bezpečnou záležitostí. V ohrožení by se totiž samozřejmě mohli ocitnout i obyčejní návštěvníci daného klubu nebo arény.

Tekashi to tedy nebude mít jednoduché. Věříme ovšem, že jeho staronový label už má připravený plán, jak všechny komplikace vyřešit. A byznysu se nejspíš bude dařit i nadále. Co myslíte vy? Měl by se Tekashi podle vás raději skrýt a udržet tak sebe i svou rodinu v bezpečí?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě