Představitel Jar-Jar Binkse chtěl spáchat sebevraždu


Co do vizuální podoby platí Jar-Jar Binks za jednu z nejvýraznějších postav ze světa Star Wars. Pohyby a hlas v originálním znění mu propůjčil americký herec a hudebník Ahmed Best. Právě ten se nedávno nechal slyšet, že reakce fanoušků na jeho postavu ho donutily uvažovat nad sebevraždou. Proč?

Best si zahrál celkem ve třech pokračováních série Star Wars. Jednalo se o jeho první velkou roli. Reakce na postavu bohužel byly všelijaké, jen ne zrovna pozitivní. V nedávném příspěvku na Twitteru herec vyprávěl o tomto období a napsal, že šlo opravdu o špatné časy, alespoň co se jeho psychiky týkalo.

Příští rok to bude už dvacet let od doby, kdy jsem začal čelit mediální zpětné vazbě, která dodnes ovlivňuje mou kariéru. Tohle je místo, kde jsem téměř ukončil svůj život. Stále je pro mě těžké o tom mluvit. Přežil jsem a nyní je pro mě tenhle malý kluk darem za přežití.

O tomto tématu mluvil Best už v předchozích rozhovorech:

Lidé za mnou chodili a říkali, že jsem jim zničil jejich dětství. To není něco, co chce 25leté dítě slyšet.

Nebylo to poprvé, kdy komunita fanoušků Star Wars vytvořila nepříjemné prostředí pro některého z filmových představitelů. Herečka Kelly Marie Tran, která ztvárnila postavu Rose Tico, smazala po měsících sexistického a rasistického obtěžování všechny příspěvky ze svého profilu na Instagramu.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli